MHP’den tartışma yaratan hareket: Esnafa 50 kuruş ve Bereket Duası dağıttılar

MHP Kayseri İlçe teşkilatı esnafa zarf içerisinde bolluk duası ve 50 kuruş siftah parası dağıttı. MHP Kocasinan İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kocasinan İlçe Teşkilatı 4. Alan teşkilatımızdan örnek davranış; Ülke olarak güç zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde 4. Alan teşkilatımız esnaflarımıza zarf içeresinde Bolluk Duası ve ‘siftah bizden bolluk Allah’tan’ şiarı ile esnaflarımıza takviye olmuşlardır. 4.Alan Başkanımız Necati Yıldırım’a, yönetimine ve teşkilatımıza bu manalı ve bir öyle da önemli davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.”

MHP'den tartışma yaratan hareket: Esnafa 50 kuruş ve Bereket Duası dağıttılar

“KOCASİNAN HARİÇ ESNAFA 1 KURUŞ KARŞILIKSIZ YARDIM VERİLMEDİ”

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, “Dün bütçe konuşmamda esnafa karşılıksız bir kuruş destek verilmedi demiştim. MHP İlçe teşkilatının 50 KURUŞLUK bu adımı sonrası düzeltme yapmam gerekiyor. Kocasinan hariç, esnafa 1 kuruş karşılıksız takviye verilmedi” diye konuştu.

“ESNAFA HAKARETTİR”

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise “Esnaf yardım beklerken, 50 kuruş gibi komik bir siftah parası esnafa hakarettir” sözleriyle tepki gösterdi.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir