Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin öğrencilere kurşun geçirmez camdan tavır yapması alay konusu oldu

Darı Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin, askeri okul öğrencilerine kurşun geçirmez camın arkasından söylev yapması, sosyal medyada alay konusu oldu.

Arapça “Darı Yolsuzlukla Savaşıyor” etiketiyle yapılan paylaşımlar, büyük alaka gördü. Muhammed Ramazan isimli kullanıcı, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Sokaklarda halkın arasına güya korumasız meydana çıkan Sisi, ordunun kendisine emrindeki olmasına rağmen, askeri okul öğrencilerine kurşun geçirmez camın ardındaki söylev yapıyor.” ifadesini kullandı.

“Sisi ile akademi öğrencilerinin arasındaki uzaklık çok uzak. Ön sıradaki grubun Cumhurbaşkanını selamlaması falan gerekmiyor mu?” diye yazan Tuna Ali, “Harp Akademisi öğrencilerine kurşun geçirmez camın gerisinde seslenen Sisi, sokakta bisiklet sürerken tesadüfen bir taksi şoförüyle karşılaşıyor. Bu senaryoyu yazan meslek bilmez yönetmenin işine son vermeyecekler mi?” paylaşımında bulundu.

Marko Rusi adlı kullanıcı ise Ali’nin paylaşımını, “Hayır, bu senaryoya inanan aptallar olduğu sürece aynı yönetmenle devam edecekler.” biçiminde yanıtladı.

Ebu İzzeddin isimli kullanıcı da “Erkek adam, kurşun geçirmez camın peşinde harp okulu öğrencilerine hitaben hitabe yapıyor. Sisi korkuyor.” ifadelerini kullandı.

Nureddin isimli bir diğer kullanıcı ise şu yorumu yaptı:

“Sisi, şafak vakti harp akademisinde, kurşun geçirmez bir camın peşinde duruyor. Öğrenciler ile arasında asgari 200 metre var. Özet Olarak: hain korkuyor. Ola Ki harp okulu öğrencilerinden bu denli korkuyorsa mazlum halka karşı ne hissediyordur?”

Taksi şoförü ile selamlaşma senaryosu

Medyaya servis edilen görüntülerde, Sisi’nin, spor kıyafetleriyle bisiklete bindiği, raslantı bir taksiciyle karşılaştığı ve ona selam verdiği görülüyor. sosyal ağ kullanıcıları, söz konusu görüntülerin bir reklam şirketi göre uygulanan program metni gereği propaganda için çekildiğini vurguladı.

Mısır eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat, 6 Ekim 1981 tarihinde Kahire’de bir askeri merasim esnasında ordu mensubu subaylar göre vurularak öldürülmüştü.

O tarihten bu yanlamasına Mısır Cumhurbaşkanları askeri törenlerde üst düzey tedbirler alıyor. Ama başta bir cumhurbaşkanının kurşun geçirmez camın ardındaki konuştuğu belirtiliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir