Mucize Ayda’nın babasından kalp yakan sözler: Enkaza girmek için birinden mont çaldım, ümidini yitirme her şeyi yaptırıyor

İzmir’in son mucizesi 3 yaşındaki Ayda Gezgin’in enkazdan cansız bedeni çıkarılan annesi Fidan Yolcu toprağa verildi. Fidan Gezgin’in acılı eşi Uğur Gezgin ise yürek yakan açıklamalarda bulundu.

İKİSİ DE 20 DAKİKA ÖNCE PARKTAYDI

Acılı baba Gezgin “Fazla baskı bir süreçteyim. Hiç aklıma gelmeyecek bir zamanda oldu. Depremden 20 dakika önce telefonda görüşmüştüm. Depremden sonradan bezginlik yaşanabileceğini düşündüm fakat böyle olacağını düşünmemiştim. 20 dakika önce parkta konuştuğum bir insan. Ne zaman gitti, ne vakit eve girdi. O yol bitmedi. Zaten arabayı bir yere park ettim, sonrasında koşarak gittim eve” ifadelerinde bulundu.

“BİRİNİN MONTUNU ÇALDIM”

Eşine ve Ayda’ya ulaşabilmek için çabalayan Yolcu, “Ilgi Çekici çalışmaları yapılırken birinden mont çaldım, hakkını helal etsin. Kurtarma görevlisi gibi girip çıktım ara ara. Çaresizlik her şeyi insana yaptırıyor. Daha önceden konuşurken yatak odasında olursak yatağın yanında kapaklanalım, dolabın yanına bir üçgen yaparız. İçeride olursak buzdolabı, çamaşır makinesi bizi korur diye düşünüyorduk” dedi.

“ÇAMAŞIRLARINI MAKİNEYE ATARKEN YAKALANMIŞ”

Kızının üstünde kıyafetin niçin olmadığını açıklayan baba “Anladığım kadarıyla tam eve girdiği vakit deprem olmuş. İç çamaşırları vardı, Kovid-19 nedeniyle çamaşırlarını makineye atarken, hemen bağlı tarafta da buzdolabı var. Orada üstüne kapaklandığını düşünüyorum” dedi.

ANNELİK DUYGUSUYLA HAYAT ÜÇGENİ

Oğlundan bahseden acılı baba “Adli Tıp doktorunun dediğine göre, ilk darbeyi aldıktan sonra eşim ölüm etmiş. Çocuğuma bir şekilde analık duygusuyla üçgeni açmış. Oğlum için sağ olsunlar Türkiye’nin bir yanından pedegoglar arıyor. Onların tavsiyeleriyle oğluma durumu anlattık. Durumu iyi. Basketbol oyuncusu oğlum, sağ olsunlar basketbol koçlarıyla antrenman yapıyor şu lahza” sözlerini sarf etti.

“KIZIMI KUCAĞIMA ALACAĞIM GÜNÜ BEKLİYORUM”

Hemen Şimdi kızına sarılamayan Yolcu “Ayda’yı ilk gün sabahleyin 2 dakika görebildim yalnızca. Tedbir amaçlı yoğun bakım ünitesinde. Serum veriliyor, çok susuz kalmış. Dili damağı kurumuş. 91 saat fazla uzun bir süre. Mucize. Bütün ümitlerin bittiği lahza çıktı. Bekliyoruz, kucağıma alacağım günü bekliyoruz” dedi.

“1996 TEFTIŞ YAPTIRMIŞTIK, SIKINTISI YOK DEMİŞLERDİ”

Daha önceden evi yoklama ettiğini söyleyen baba, “Biz 1996’da bir rapor değil de denetim istedik. O zamanki yıla göre deprem yönetmeliğine uygun yapıldığı söylendi. Ama AFAD‘daki arkadaşlar, gönüllüler betonunda bıkkınlık olduğunu söylüyor. Elinize aldığınızda patlıyor. Kazma ile kolonu delebilen bir betonla karşılaştık. Normalde kırılmaması gerekiyor” dedi.

“BEN DE İSTERDİM LÜKS YERLERDE OTURMAYI”

Somut durumundan da bahseden acılı baba şu ifadelerde bulundu:

“AFAD’çılarla konuşun. Tuttuğunuz süre tuzlu buz oluyor, betonunda bezginlik var, demirinde sıkıntı değil. Çimento kullanılmamış. Denetlenmiyoruz, lütfen denetleyin. 1996’dan beri o evde oturuyorum. 5 sene ailemle yaşadım. Semtimden mutluyum. Benim defalarca zelzele korkum var, altımızdan fay hattı geçiyor. Ben de lüks yerlerde, kayalıkların olduğu yerde yaşayayım isterim ama herkesin imkanı bu kadar.”

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir