Müdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladı

RİZE’nin Pazar ilçesinde özel bir işletmede müdür olarak görev yapan Mehmet Yaşar Telatar (52), emekli olunca hayalini kurduğu besiciliğe başladı. Çiftlik kuran ve 1000’e yakın küçükbaş, 50’ye yakın da büyükbaş bölge Telatar, satışlarından kazanç elde ediyor. Telatar, “Hayvanlarla ilgilenirken gençleştiğimi hissediyorum” dedi.

Pazar ilçesinde yaşayan Mehmet Yaşar Telatar, 12 yıl özel bir akarsu fabrikasında müdür olarak çalıştı. Emekliliğe ayrılan Telatar, hayalini kurduğu besiciliğe başladı. Küçük ve büyükbaş alarak besicilik yapmaya başlayan Telatar, yazları yaylada kışları ise ilçede kalıyor. Çiftlik kuran ve bine yakın küçükbaş, 50’ye yakın da büyükbaşın bakımını yapan Telatar, satışlarından gelir elde ediyor.

‘AKRABALARIMDA TAVUK BAKAN BİLE YOK’12 sene özel bir fabrikada müdürlük yaptığını anlatan Telatar, “Yoruldum, bunaldım emekliliğimin dolduğu gün ayrıldım. Derhal de o fabrikanın yanına hayvancılık yapıyorum. Severek yapıyorum, herkese de nasihat ediyorum. Bu işle uğraşan hasta olmaz, strese girmez, sağlıklı bir yaşam sürer. Önceden ‘müdürlüğü bıraktı hayvancılığa başladı’ gibi haberler duyduğumda açıkçası yadırgardım, tuhafıma giderdi. Derhal ben de idareciliği bıraktım bu işe başladım. Fiilen benim akrabalarım da tavuk bakan bile yok. Benim hayvancılık yapacağımı duyan yakınlarımda şaşırdı lakin ben kararımdan dönmedim fazla mutluyum” dedi.’GAYET KARLI BİR İŞ’

Kendine rahat ve beyin dinlendirici bir iş seçtiğini söyleyen Telatar, “Başladıktan daha sonra gençleştim ve sağlığıma kavuştum. Sevdiğiniz işi yapın, sevmediğiniz meslek sizi strese sokar, yorar. Özellikle gençlere sesleniyorum bu işi yapsınlar, gayet karlı bir meslek” diye konuştu.

Müdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladıMüdürlükten emekli oldu, besiciliğe başladı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Istek ERBAŞ

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir