Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun ‘erken seçim’ çağrısını destekledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “erken seçim” çağrısını desteklediğini gösteren eski milletvekili Muharrem İnce, “Genel başkan aday olmayı düşünüyor demek ancak içten buluyorum, destekliyorum” dedi.

4 Eylül günü Sivas’ta başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı zarfında Tokat ve Yozgat’tan daha sonra Kırıkkale’yi de ziyaret eden CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Zafer Caddesi’ndeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Memleket Hareketi’nin kurucuları olarak memleketi karış karış dolaştıklarını belirten Muharrem İnce, “Tokat, Yozgat ve şu anda de Kırıkkale’deyiz. Buradan Ankara’ya geçeceğiz. Bu ülkenin yargısı egemen tarafsız olmadığı süreçte bu ülkenin ekonomisi düzelmez. Yani o yanlı karar veren hakimler savcılar bilsinler ancak geleceğimize kötülük ediyorlar. Bu ülkenin yargısı düzelmeden ekonomisi düzelmez. Keza basın. Basının yüzde 90’ını iktidar eline geçirmiş, yüzde 10’uda muhalefetin elinde” dedi.

“AZERBAYCAN’A TAKVIYE AÇIKLAMASINI IĞDIR’DA YAPTIK”

İnce, “İktidarınkine çıkamıyorsun muhalefetinde genel merkezden para alamayacağız diye kokuyorlar onlara da çıkamıyoruz. Geriye ne kalıyor tabana kuvvet, emek. Ağrı’dan bu tarafa geliyoruz. Azerbaycan’a takviye için Iğdır’a gittik. Nahçıvan’a gitmek istedik emniyet gerekçesiyle geçişimize müsade vermediler. Bizde Iğdır’da basın açıklaması yaptık. Bu basın düzelmeden Türkiye’nin sorunları düzelmez. Lakin merak etmeyin memleket hareketi bu ülkeyi yönetirken basını da özgürleştireceğiz onlar da rahat edecek. Basında özgürlük olacak” diye konuştu.

“SESLENMEK Kİ ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “erken tercih” çağrısı sorununa da, “Erken tercih çağrısında bulunduysa genel başkan aday olmayı düşünüyor seslenmek ki doğru buluyorum destekliyorum” ifadesini kullandı.

-İHA-

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını desteklediMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını desteklediMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını desteklediMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını desteklediMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını desteklediMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısını destekledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir