O ilçede 3 gündür vaka görülmedi

O ilçede 3 gündür vaka görülmedi

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde 3 gündür olgu görülmemesi sevindirdi

Alınan sıkı tedbir ve denetimler meyvelerini veriyor

SAKARYA – Gelişen korona virüs vakaları sonrası alınan sıkı önlem ve tedbirler kapsamında jurnal vaka sayıları azalan ‘sakin şehir’ ünvanlı Sakarya’nın Taraklı ilçesinde son 3 gündür korona virüs vakasının görülmemesi sevindirdi. Alınan sıkı tedbir ve denetimlerin meyvelerini verdiğini aktaran İlçe Kaymakamı Bağımsızlık Kaya, “İlçe genelinde son 3 günde yeni bir vakaya rastlanılmadı” dedi.

Dünyada pandemi olarak duyuru edilen ve ikinci dalganın gelmesiyle büyüme belirten korona virüs salgınına karşısında alınan önlemler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda uygulanan sıkı denetimler doğrultusunda jurnal olgu sayıları düşmeye başlayan ‘sakin şehir’ ünvanlı Taraklı ilçesinde ise son 3 gündür korona virüs vakası görülmedi. Yapılan denetimlerin sonuçlarının meyve vermeye başladığını belirten Taraklı Kaymakamı Özgürlük Kaya, ilçe halkının tedbirlere riayet etmesi neticesinde vaka sayılarında düşüş olduğunu ve son 3 gündür yeni vakanın olmadığını dile getirdi. Bakanlıktan ve Valilikten aldıkları direktifler ve destek ile denetimlerin sürdürüldüğünü aktaran Kaymakam Kaya, vatandaşların da kurallara uyması ile birlikte vakaların görülmediğini açıkladı.

Konuyla alakalı tanımlama yapan Taraklı Kaymakamı Hür Kaya, “Son 3 günde yeni bir vakaya rastlanılmadı ilçe genelinde. Yapılan denetimler sonuçlarını vermeye başladı. Bakanlığımızın yayınladığı genelge kapsamında, Sayın Valimiz koordinesinde çok yoğun çalışıyoruz. Yoğun bir şekilde denetimlerimiz devam ediyor. Valiliğimiz koordinesinde Uyguladığımız tedbirlerin meyvesini alıyoruz. Taraklı halkının gösterdiği ahenk ve destekte var burada. Sayın Valimizin önderliğinde vali yardımcılarımız ve meslek büyüklerimiz ile birlikte sürekli iletişim halindeyiz. Onların yönlendirmeleri ile birlikte genelgedeki denetimleri yerine getiriyoruz. Bu şekilde devam edeceğiz. Olgu sayılarında düşüşe geçmiştik, son 3 gündür yeni olgu çıkmıyor. Taraklı insanı da anlayışlı, kurallara uyan bir halk ve inşallah böyle gideriz diye umuyorum. Genelgeleri imtiyaz vermeden uyguluyoruz. Türkiye’nin her uygun olduğu gibi İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarında alınan kararları gerçekleştiriyoruz. En büyük desteği bakanlıktan ve sayın Valimizden alıyoruz” dedi.

O ilçede 3 gündür vaka görülmediO ilçede 3 gündür vaka görülmediO ilçede 3 gündür vaka görülmediO ilçede 3 gündür vaka görülmedi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / BURAK CAN TOKYÜREK

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir