Öldürdüğü nişanlısı ve annesini peşine düşüp takip ettirmek için parayla adam tutmuş

Konya’nın Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Argunşah Sokak’ta meydana gelen olayda 27 yaşındaki Büşra Gizem Güzelsoy,48 yaşındaki annesi Gülya Barutçu ile 55 SE 617 plakalı otomobiliyle evlerinin önüne geldi. Ancak bu sırada ayrıldığı nişanlısı Ömer İğret, anne kıza silahlı atak düzenledi. Büşra Gizem Güzelsoy ile Gülya Barutçu olay uygun hayatlarını kaybederken, Ömer İğret olaydan 5 saat daha sonra aynı silahla intihar etti.

PARAYLA ADAM TUTUP ANNE İLE KIZINI TAKİP ETTİRMİŞ

Asayiş Şubesine emrindeki Canice Ofis Amirliği ekipleri, yaptığı çalışmalar sonunda intihar eden Ömer İğret’in anne-kızı, kendi aracını tanıdıkları için kafeterya sahibi arkadaşı 27 yaşındaki Umut Sefa E.’nin tanıştırdığı İsmail K. adlı şahsa 1 hafta süreyle takip ettirdiği ortaya çıktı. İğret’in İsmail K.’ya “Gel azıcık para kazanırsın” diyerek, jurnal 100 lira karşılığında fotoğraflarını gösterdiği anne-kızın evinin önünde bekletip, data aldığı belirlendi. Bir gün 3 saat evin önünde bekleyen İsmail K.’nın durum günü öğle saatlerine Ömer İğret’e kendi namına kiralanan aracı verip, evden çıkan anne-kızı peşine düşüp takip etmesini sağladığı tespit edildi. İğret, anne ve kızını peşine düşüp takip sonunda geldikleri evlerinin önünde öldürdü.

Öldürdüğü nişanlısı ve annesini takip ettirmek için parayla adam tutmuş

”VAKIT SÜRE NİŞANLISINI VE ANNESİNİ ÖLDÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORDU”

Suç Oluşturan Ofis Amirliği ekipleri, Umut Sefa E., İsmail K. ve arkadaşları Hulusi Ö.’yü gözaltına aldı. Şüphelilerin ifadelerinde, Ömer İğret’in kendilerine Büşra Gizem Güzelsoy’u fazla sevdiğini söylediğini, annesinin Büşra Gizem ile aralarına girdiğini, zaman zaman Gülya Barutçu’yu ve Büşra Gizem’i öldürmekten bahsettiğini, kendilerinin de aralarının düzelmesi konusunda İğret’e yardım etmek istediklerini oysa olayın bu noktaya gelebileceğini bilmediklerini söyledikleri öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin gerisinde ‘cinayete yardım ve yataklık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden Umut Sefa E. savcılıktaki ifadesinin ardındaki, İsmail K. ve Hulusi Ö. ise çıkarıldıkları mahkemece adli denetim kararıyla özgür bırakıldı.

Öldürdüğü nişanlısı ve annesini takip ettirmek için parayla adam tutmuşÖldürdüğü nişanlısı ve annesini takip ettirmek için parayla adam tutmuşÖldürdüğü nişanlısı ve annesini takip ettirmek için parayla adam tutmuşÖldürdüğü nişanlısı ve annesini takip ettirmek için parayla adam tutmuş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI

About admin

Check Also

Mogadişu'da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Mogadişu’da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Amin Ambulans Servisi Yöneticisi Dr. Abdulkadir Adan, yaptığı açıklamada, Hamar Jajab ilçesinde “Lul Yemeni” adındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir