Örnek davranış! Korona testi artı çıkmasına karşın sokağa çıkan kardeşini ihbar etti

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde koronavirüs deneme sonucu fazla çıkan 18 yaşındaki Patent Akbulut, evde karantina altına alındı. Karantinada olmasına karşın sokağa çıkan Berat Akbulut’un babası, ablası ve ablasının çocukları da koronavirüse yakalandı. Durumu öğrenen Patent Akbulut’un ağabeyi Ferhat Akbulut ise kardeşini sokağa çıkmaması için uyardı. Uyarılara rağmen kardeşinin tekrar sokağa çıktığını öğrenen Ferhat Akbulut, polis ekiplerini arayarak kardeşinin karantina ihlali yaptığını söyledi. Ferhat Akbulut’un ihbarı üzerine Patent Akbulut’a 3 bin 150 bin TL para cezası kesildi. Keza, Patent Akbulut hakkında 2 sene hapis cezası istemi ile adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

“POLİSİ ARADIM, KARDEŞİMİ İHBAR ETTİM”

Yaşanan olayı anlatan Ferhat Akbulut, kardeşini ihbar ettiği polis ekiplerinin duruma şaşırdığını ifade ederek, “Kardeşimin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Bize söylemedi. O da araştırma yapmış, ateş düşerse bulaşın azaldığını öğrenmiş. daha sonra annemlerin evine de gidiyor. Bu süreçte babam, kız kardeşim, çocukları da fazla oluyor. daha sonra biz fazla olduğunu öğrenince kardeşimi uyardık, ‘hayır bildiğin gibi yok, evinden çıkmayacaksın’ dedik. ‘Tamamlanmış’ dedi. Sonra evinden geceleri çıkmaya devam ediyor. Komşular huzursuz oldular, haberdar ettiler. Ben de kardeşimi arayıp sordum. ‘Geceleri çıkıyorum bulaşıcı olmaz, zaten kimse yok dışarıda’ dedi. Ben de yeniden çıkmayacaksın, seni son defa uyarıyorum, polislere şikayet ederim dedim. Daha Sonra laf verdi. Akşam yeniden dışarı çıkıyor. Ben derhal polisleri aradım, öz kardeşimin testi fazla fakat dışarı çıkıyor, lütfen onu yakalayın dedim. Polis ekipleri üç defa, ‘öz kardeşiniz mi, öz kardeşinizi şikayet mi ediyorsunuz’ diye sordular. Evet dedim, öz kardeşimi şikayet ettiğimi söyledim. Onlar da teşekkür ettiler” dedi.

Örnek davranış! Korona testi pozitif çıkmasına rağmen sokağa çıkan kardeşini ihbar etti

“KARDEŞİMİN BORCUNU BEN ÖDEYECEĞİM”

Kardeşine kesilen para cezasını kendisinin ödeyeceğini bildiren Akbulut, “Kardeşim yakalandı. Öğrenci yurduna yerleştirildi, 3 bin TL civarında bir para cezası kesildi. dahası dava açılacakmış. İhlalden nedeniyle iki sene hapis istemi ile yargılanacağı söylendi. 3 bin lirayı kardeşim benim ödeyeceğimi söyledi. Hazır dedim. O para da ihbar sonucu bana kaldı. 3 bin 150 TL cinayet olduğunu bilmiyordum, 900 lira olarak biliyordum. Bir maaşı bundan böyle vereceğiz. Annem, babam da birincil zamanlarda kızdı bana. Sonradan onlara da anlattım, daha sonra onlar da bana yargı verdiler” diye konuştu.

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir