Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin yüz yüze eğitimlerine ilişkin yazı gönderildi.

Buna tarafından, kademeli olarak yüz yüze eğitimin genişletilmesi kapsamında 26 Ekim itibarıyla tüm kademe ve derslik seviyelerinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında beş gün yüz yüze eğitime başlanacak.

HER DERS SAATİ 30 DAKİKA, TENEFFÜSLER 10 DAKİKA OLACAK

Yüz yüze eğitim için öğrencilerin okula devamının sağlanmasında velilerin tercihi başlıca alınacak ve velinin yazılmış talebi doğrultusunda yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrenciler aralıklı sayılmayacak. Yüz yüze eğitimde, her ders saati 30 dakika, teneffüsler ise 10 dakika olacak.

Öğretmenler göre haftada beş gün okulda yüz yüze eğitim verilecek olması sebebiyle okula devam etmeyen öğrenciler için ayrıca canlı ders yapılamayacak.

böylece yüz yüze devam etmeyen öğrencilerin “www.orgm.meb.gov.tr” ve “www.eba.gov.tr” web sayfalarından, “özelimegitimdeyim” ile “EKPSSMEBOZEL” mobil uygulamalarından ya da “tid.meb.gov.tr” gibi dijital platformlarından yararlanması, keza EBA ilkokul ve ortaokulda yayınlanan özel eğitim öğrencilerine yönelik hazırlanan ders videolarının peşine düşüp takip edilmesi velilere öğüt edilecek ve takibi sağlanacak.

Veli dilekçelerine istinaden bir sınıfa belirtilmiş bütün öğrencilerin uzak eğitime devam etmesi halinde, ders saati değin uzakta canlı dersler yapılacak.

“OKULLARDA VAKA ARTIŞI YOK”

ÖTE YANDAN, Afiyet Bakanı Fahrettin Koca okullarla ilgili yaptığı son dakika açıklamada, “Okullarda olgu sayısında çoğalma yok” dedi. Koca, sokağa çıkma yasağı gibi bir uygulamanın da gündemde olmadığını sözlerine ekledi.

Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir