Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı, eşine 5 milyon lira boşanma tazminatı ödeyecek

Muğla’nın Ula ilçesinde cansız bedeni ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in katil zanlısı Cemal Metin Avcı‘nın, eşi tarafından Muğla’da açılan anlaşmalı boşanma davası görüldü. Afyonkarahisar T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Avcı, Muğla Aile Mahkemesinde görülen duruşmaya, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

AYLIK 2 BİN 500 LİRA NAFAKA

Anlaşmalı boşanma protokolüne attığı imzayı doğrulama eden Avcı, çocuğunun velayetinin anneye verilmesini ve çocuğu için aylık 2 bin 500 lira nafaka ödemeyi kabul etti. Avcı, eşine fiziksel ve manevi tazminat bedeli olarak 5 milyon lira ödemeyi, ödemeyi yapamaması halinde şirketinin değerinde istek etmeksizin eşine devrini ve Muğla’daki bir taşınmazın ve 2 aracın verilmesini kabul etti. Avcı’nın eşi E.A. ise duruşmada yazılmış beyanda bulundu. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden bölünmüş, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonradan kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üstüne başlatılan çalışmada, Gültekin’i tanıyan şahısların listesi çıkarılmış ve bölgedeki emniyet kamerası kayıtları incelenerek, adap tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Belirsizlik üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, birincil ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir zaman arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin’i her yerde barıştırma isteğini geri çevirmesi üstüne bono evinde öldürdüğünü, cansız bedenini yaktıktan daha sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisindeki ağaçlık alana attığını itiraf etmişti.

Cemal Metin Avcı, “canavarca hisle öldürmek” suçundan tutuklanmıştı.

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı, eşine 5 milyon lira boşanma tazminatı ödeyecek

Kaynak: Anadolu Ajansı / Durmuş Genç

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir