Putin’in toplu aşı emri, doktorların istifalarını da beraberinde getirdi

Rus lider Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle internet üzerinden yaptığı toplantıda, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’dan, önümüzdeki haftadan itibaren sağlık çalışanlarının ve öğretmenlerin toplu aşılanma sürecinin başlatılmasını istedi.

PUTİN AŞILAMANIN BİR AN ÖNCE BAŞLAMASINI İSTEDİ

Putin, “Toplu aşılama sürecine hazırlanmış olduğumuzu düşünüyorsanız lütfen süreci başlatalım” şeklinde konuştu. Bunun üstüne Başbakan Yardımcısı, “Önümüzdeki hafta hazırlıklar her tarafta olacak ve sürece başlamaya hazır olacağız” cevabını verdi. Ama bu cevabı beğenmeyen Putin, Başbakan Yardımcısı’na, “Önümüzdeki hafta süreci başlatalım” cevabını vererek hazırlıkların bitirilmesini değil bundan böyle sürecin bir lahza önce başlatılması emrini verdi. Aşının bedava olacağı ve yalnızca isteyenlere yapılacağı da açıklandı.

AŞI EDINMEK İSTEMEYENLER KOVULMA İLE TEHDİT EDİLİYOR

Konuşmasının devamında Rus lider, kendi üretimleri olan koronavirüs aşısı Sputnik V’i kastederek, “Kayıtlara geçen birincil aşının 2 milyon dozunun hazırlanmış olduğunu veya önümüzdeki günlerde hazır olacağını biliyorum” şeklinde konuştu.

Rus gazeteci Yat Limanı Litvinoviç, Putin’in bu sözlerinden daha sonra Moskova hastanelerinde toplu doktor istifalarının başladığını iddia etti. Rusya’nın bulduğu Sputnik V aşısını edinmek istemeyen doktorların işten kovulma ile tehdit edildiklerini, bu baskılara dayanamayan fazla sayıda doktorun istifa ettiğini belirtti.

Putin'in toplu aşı emri, doktorların istifalarını da beraberinde getirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir