Rasulayn’daki terör saldırısında şehit olan askerlerimizden birinin kimliği kesin oldu

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi karşı yer alan Suriye’nin Rasulayn kentinde, bugün saat 15.25’te, PKK/YPG’li teröristlerce Suriye Milli Ordusu üyelerinin yoklama noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un acı haberi, Antalya‘da oturan ailesine verildi.

Evin önüne belediye ekipleri göre baş sağlığı çadırı kurulurken, şehidin ailesinin evine Türk bayrağı asıldı. Bekar olan Şehit Yüzbaşı’nın 2 kardeşi olduğu, erkek kardeşinin de kendisi gibi yüzbaşı, kız kardeşinin ise öğrenci olduğu kaydedildi.

Rasulayn'daki terör saldırısında şehit olan askerlerimizden birinin kimliği belli oldu

CENAZE YARIN DEFNEDİLİYOR

Şehit Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un cenazesi, yarın düzenlenecek askeri törenin ardındaki havayolu ile Antalya’ya getirilecek. Suriye topraklarındaki ‘Barış Pınarı’ bölgesinde devir yapan şehidin kardeşi Topçu Yüzbaşı Ali Kurt’un da kardeşinin cenazesine eşlik ederek Antalya’ya geleceği öğrenildi. Şehidin cenazesi, yarın düzenlenecek törenin arkasında Uncalı Mezarlığı’ndaki şehitlikte defnedilecek.

GEÇİCİ GÖREVLE GİTMİŞ

Şehit Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un, Konya’nın Beyşehir ilçesindeki Jandarma Komutanlığı’nda tayin yaparken kısa süre önce geçici görevle Suriye’ye gittiği öğrenildi.

Rasulayn'daki terör saldırısında şehit olan askerlerimizden birinin kimliği belli olduRasulayn'daki terör saldırısında şehit olan askerlerimizden birinin kimliği belli oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Semih ERSÖZLER

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir