Reuters, Türkiye analizini Kilyos Mezarlığı’nda çekilen fotoğrafla paylaştı: İstanbul’da ölümler iki katına çıktı

İngiliz haber ajansı Reuters dünyayı evlere kapatan koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden biri haline gelen Türkiye ile ilgili detaylı bir çözümleme hazırladı.

Son dönemde vaka ve ölüm sayısındaki büyüme ile birlikte toplam vaka sayısı sıralamasında dünyanın 7’nci ülkesi olan Türkiye’de günlük koronavirüs vakalarının küresel ölçekte yüksek olduğuna dikkat çeken Reuters, Ankara’nın tamamen kapanma çağrılarına yanıt vermediğini yazdı.

Reuters, Türkiye analizini Kilyos Mezarlığı'nda çekilen fotoğrafla paylaştı: İstanbul'da ölümler iki katına çıktı

“KAPANMA ÇAĞRILARI ARTIYOR”

Ajans, “Sağlık kurum ve kuruluşlarından, muhalefet partilerinden ve İstanbul Belediye Başkanı’ndan gelen ve gitgide artarak gelişen kapanma çağrısı artıyor. Hükümet hafta sonları sokağa çıkma yasağı getirirken yeni yılda da 5 jurnal sokağa çıkma yasağı açıkladı. Hükümet bu yasakların salgının dağılım hızını yavaşlattığını söylerken, jurnal vakalar zirveyi gören 30.000’in birkaç bin aşağıda seyrediyor” yorumunu yaptı.

Reuters, Türkiye analizini Kilyos Mezarlığı'nda çekilen fotoğrafla paylaştı: İstanbul'da ölümler iki katına çıktıReuters, Kilyos Mezarlığı’nda drone ile çekim yaptı.

GÜNDE 400’DEN POZITIF ÖLÜM

Reuters haber ajansı İstanbul Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç ile de konuştu. Koç, “Planlamalar ölüm oranlarına tarafından değişiyor zira Kasım ayında günde 400’den pozitif insan öldü bu sayı önceki yılların hemen hemen iki katı” dedi.

Reuters’a açıklamalarda bulunan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ise, “Çoğu insan aşı elde etmek istemiyor. Aşı tatmin edici yok. Sokağa çıkma yasağı getirerek salgının hızını yavaşlatmamız lüzum. sonra aşı etkin olur. Hafta içi meslek yerleri açıkken hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması tatmin edici değil” ifadesini kullandı.

About admin

Check Also

24 Eylül 2020 Haberleri

ABD’de çocuk istismarından tutuklandığı iddia edilen Doç. Dr. Abdüssamed Köse, Marmara Üniversitesi’nden istifa etti

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölüm başkanı olan ve ABD’de de bir çocuğa istismar ettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir