RTÜK, Esra Erol’un programındaki yasak aşk olayının gerisinde ATV’ye yönetimle ilgili para cezası verdi

Esra Erol’un programında Esra Karakuş adında bir kadının, çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince mutluluk gösterisinde bulunması tepkilere yol açarken Radyo ve Televizyon Üstteki Kurulu’ndan (RTÜK), kamuoyunda tepkiye niçin olan televizyon programıyla ilgili harekete geçti. Kanalın aldığı suç oluşturan ise belirli oldu.

PARA CEZASI VERİLDİ

Twitter hesabından izah etme yapan Cumhuriyet Halk Müziği Partisi RTÜK üyesi Okan Konuralp, “RTÜK toplantısının gündeminde, ATV’nin kamuoyunda tartışma yaratan programı da vardı. Üstteki Kurul oy çokluğuyla, kanala idari para cezası verilmesini yeterli fark etti. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı yeterli görmememiz. Daha ağır bir yaptırımı yargı ettiğini düşünmemiz ve bu nesil yayınların bütün kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç nedeniyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte aleyhte oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine” dedi.

RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdiRTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi

About admin

Check Also

Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin yüz yüze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir