Rus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre’de deniz keyfi

ANTALYA’nın Demre ilçesine gelen Ukraynalı ve Rus turistler yatla tura çıktıkları Kekova’da, aralık ayında denize girmenin ayrıcalığını yaşadı.

Demre’ye günübirlik turla gelen Ukraynalı ve Rus turistler, önce kendileri için kutsal olan Aziz Nikolaos Abide Müzesi ve Myra Antik Kenti’ni gezdi. Öğle yemeğinin gerisinde Demre’nin Çayağzı Limanı’ndan, yatla Kekova turuna çıkan turistler, pırıl pırıl ve yazı aratmayan bir havada önce Batık Kenti gezdi. Batık Şehir Halkı’te, yatın içindeki aynadan suyun içindeki tarihi gözlemleyen turistler gerisinde yatla, Simena Antik Kenti’ni bugünkü adıyla Kaleköy’ün gördü. Batık Şehir Halkı ve Simena Antik Kenti’nden bol bol fotoğraf ve video çektikten daha sonra yatın önünde, gruplar halinde resim çektiren turistler eksik da olsa denizde yol alan irili ufaklı yatları izledi. Turistler ara sıra da rehberleri Bayram Coşkun’un söylediği şarkılara eşlik etti.

Tur kapsamında turistlerin bulunduğu yat, doğal bir liman olan Gökkaya Koyu’nda mola verdi. Hava sıcaklığının 23 derece, deniz suyu sıcaklığının 22 derece olduğunu görebilen turistlerin bir bölümü yüzmeye karar verdi. Rus ve Ukraynalı turistler, yatın üstünden denize atlayıp yaklaşık yarım saat suyun tadını çıkardı. Kendi ülkelerinde gündüz bile hava sıcaklığı sıfırın aşağıda olan turistler Kekova’da denizin ve güneşin tadını çıkardı. Yüzme molasının peşinde yata binen turistler, turu Çayağzı Limanı’nda tamamladı. Bunun yanında Kekova’da bir takım tatilciler de jet ski yaptı. Bir Takım küçük teknelerin tura çıkarak gezdiği görüldü. Dünya cenneti, tarihin, doğanın ve denizin içi içe olduğu Kekova’da yazdan kalma bir gün yaşandı.’BİZDEKİ YAZ MEVSİMİ GİBİ’Ukraynalı Valentina Zureva, “Ukrayna’dan gelirken hava sıcaklığı gündüz bile eksi derecedeydi. Fazla soğuktu. Bu mevsimde denize gireceğimi düş bile etmiyordum. Bugün denize girdim. Benim için şahane bir duygu. Deniz çok güzeldi. Hava ise bizdeki yaz mevsimi gibi. Kalın giysilerle geldim. Şimdi terliyorum. İlk defa geldiğim Kekova’da ve Türkiye’de büyülendim. İnanın fazla mutluyum. Yine geleceğim” dedi.’TAM BİR RÜYA’

Ukraynalı Varvara Kudinova, “Türkiye’ye ve Kekova’ya ikinci kere geldim. Bu ikinci gelişim kızım için. İlk kez yaz mevsiminde gelmiştim. Bu defa kızıma Antalya’yı ve Kekova’yı uygulamak için geldim. İyi oysa bu mevsimde gelmişim. Aralık ayında, kış mevsiminde denize girmek, bir Ukraynalı için bütün bir rüya. Kızımla birlikte o rüyayı yaşadık. Bu mevsimde deniz fazla güzeldi. Türkiye’ye son gelişim olmayacak. Önümüzdeki yıl daha fazla arkadaşımla yeniden Türkiye’ye geleceğiz” diye konuştu.

Rus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfiRus ve Ukraynalı turistlerin aralıkta Demre'de deniz keyfi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ahmet ACAR

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir