Sadık İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

Ege Denizi’nin Seferihisar açıklarında saat 14.51’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem birçok il ve ilçeden hissedildi. Yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bütün Türkiye tek yürek oldu ve yaraları sarmak için harekete geçti.

Depremin arkasında geceyi sokakta geçirecek vatandaşlara Twitter hesabı üzerinden seslenen işletmeci Savaş Gürleyen, sahibi olduğu otelde depremzedelerin bedava konaklayabileceğini duyurdu.

“OTELİMİZDE ÜCRETSİZ KONAKLAYABİLİR”

Gürleyen, şu ifadeleri kullandı: “İzmir’de evleri hasar gören vatandaşlarımızı otelimizde bedava konaklayabilir. Çiğli ve Güzelbahçe’deki şubelerimizde. 0535 625 55 74 bu göstermelik bana ulaşın. Allah yardımcımız olsun. Konuma Google’dan ulaşabilirsiniz.”

Gürleyen’in pandemi sürecinde de evlerine gidemeyen sağlık personeli için otelini ücretsiz olarak hizmete açtığı ortaya çıktı.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

EVLERİNİ AÇTILAR

Gürleyen’in başlattığı bu destek kampanyası sonrası o kadar fazla İzmirli de evlerini depremzedelere açabileceğine ilişkin paylaşımda bulundu.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

Bir kullanıcı, “Evimiz 9,2 şiddete kadar dirençli bayraklı tarafındayım 2 odamız manâsız evi yıkılan kalacak yeri olmayan cümbür cemaat yazabilir gerekirse araçla gelir alırız. Rabbim hepimize asistan olsun” tweetini atarken, diğer bir kullanıcı da “Çiğli harmandalında oturuyorum. Evim depreme ne değin dirençli bilmiyorum fakat en azından şimdilik evim de hasar ziyanım değil. Gelmek isteyen olursa defalarca kapımız açık” ifadeleriyle örnek bir davette bulundu.

Onlarca kişinin benzer davetleri depremzedelere moral olurken, Türk halkının yardımseverliği bir kere daha gözler önüne serildi.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir