Sahte polis kimliğiyle araba satan kişileri dolandıran 3 kişi tutuklandı

İstanbul’da otomobil satan kişilerle tip olarak tanıştıktan sonradan onları sahte ödeme belgeleri ile kandırıp, araçları noter satışıyla alıp kaçtıkları iddia edilen 3 birey gözaltına alındı. Üzerlerinden sahte polis kimliği çıkan şüphelilerin polis tarafından yakalanma anları emniyet kameraları tarafından görüntülendi. Zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MAĞDUR, POLİSTEN YARDIM İSTEDİ

Esenyurt’ta polise başvuran Hulusi Topkara (24) otomobilini satmaya çalışırken çaldırdığını söyleyerek yardım istedi. Hulusi Topkara, “Polis olduğunu söyleyen kişilerle anlaştık. Bir miktar para verdikten daha sonra aracın devrini üzerlerini edinmek için ertesi gün buluştuk. Ben otomobili onlara vermiştim. Fakat otomobille kaza yaptıklarını söylediler. Bana sonradan fotomontaj olduğu öğrendiğim kaza yapmış aracımın fotolarını gösterdiler. Paranın geri kalanını EFT yaptıklarını söylediler. Ben de onlara inanıp noter satışı yaptım. Güya paranın hesaba gelmesini beklerken yanımdan kaçtılar.” dedi.

Sahte polis kimliğiyle otomobil satan kişileri dolandıran 3 kişi tutuklandı

POLİS ŞÜPHELİLERİ BENZİN İSTASYONUNDA YAKALADI

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği göre olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis şüphelilerin izini kısa sürede buldu. Şüpheliler Müslüm Y.(30), Eren L.(24), Cumali A.(28) gözaltına alındı. Bir akaryakıt istasyonunda polis operasyonla yakalanan şüphelilerin sorgusu Yankesicilik ve Üçkâğıt Büro Amirliğinde yapıldı. Şüphelilerin üzerinden 1 ruhsatsız silah ile 2 adet sahte plaka ve bir sahte polis kimliği ele geçirildi. Şüphelilerin daha evvelden güveni kötüye göstermek, dolandırıcılık, yağma, yaralama gibi suçlardan polise geliş kayıtları olduğu belirlendi. Yapılan soruşturma sonucu şüphelilerin N.G. adlı kişinin de aynı yöntemle otomobilini çaldığı ortaya çıktı.

Sahte polis kimliğiyle otomobil satan kişileri dolandıran 3 kişi tutuklandı

MAĞDUR: BEN YAPTIM SİZ YAPMAYIN

Şüphelilerin yakalanmasının gerisinde Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen Hulusi Topkara “Kimse parasını almadan noter satışında imza atmasın. Ben yaptım ve otomobilim elimden gitti. Bir yandan şanslıyım polisin çalışmasıyla otomobil bulundu. Ancak sizinki bulunmayabilir.” dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. 3 Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sahte polis kimliğiyle otomobil satan kişileri dolandıran 3 kişi tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir