Şehit Esma Çevik’in babaevine asılan bayrağa saldırgan bayan kameralara yakalandı

Şırnak’ta etkisiz ışık halkası getirmek istediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik’in Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde yaşayan babasının evine asılan Türk Bayrağı, bir bayan kadar kopartılarak yere atıldı.

SALDIRGAN KADIN KISA SÜREDE YAKALANDI

Haber verilmesi üzerine olayla ilgili egzersiz başlatan polis, kadının kimliğini tespit ederek kısa sürede gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edilen bayan, özgür bırakıldı. Baba Hüseyin Akgül’ün evine ise yeni bir Türk Bayrağı asıldı.

Son Dakika | Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kamerada

“ACI BİTMEDEN, DIĞER ACI YAŞADIM”

Olay anını anlatan Şehit Esma Çevik’in babası Hüseyin Akgül, “Acı bitmeden, yeni bir acı yaşadım. Benim kızımın şehit olmasından sonra bu olayın olması beni tamamen içten yaraladı. Şehit olduğu gün askerlerin asmış olduğu bayrağı bir hırsla çekip koparıyor ve yere fırlatıyor. İçler acısı bir şart. Bu yetmezmiş gibi şehitlere ve devlete bir sürü hakaretler etmiş. O da yetmemiş gibi kızıma yönelik, ‘iyi ama geberdi. Şehitler iyi ancak geberiyor’ diye laflar etmiş. Şahsı tanımıyorum. Bizim mahallede oturuyormuş. Terörle mücadele 10 dakika içerisinde kişiyi buluyor ve ifadesini alıyor. Cumhuriyet Savcılığı bırakıyor. Bu daha çok beni yaraladı. Böyle bir suçu işleyen insanın haricen gezmesinden dolayı utanıyorum” dedi.

Son Dakika | Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kamerada Son Dakika | Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaŞehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Belirlenmiş YEŞİL

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir