Şeker ve çikolatayla kandırmış! Minik çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı

Zonguldak’ta mahalledeki 8 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H.K, 31 sene hapis cezasına çarptırıldı. H.K’nin çocukları şeker ve çikolata ile kandırdığı, cep telefonunda ise çocukların konu edildiği cinsel içerikli filmlerden görüntülerin ve bir çocuğu istismar ederken çekilen videonun tespit edildiğini, bu nedenle suçlamaları kabul etmeyen sanığın savunmalarına itibar edilemeyeceğini bildirdi.

8 ÇOCUĞUN AİLESİ ŞİKAYETÇİ OLDU

İlçede bakkallık yapan H.K’nin çağırdığı çocuklara çikolata ve şeker vererek cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Çocuklardan birinin durumu anlattığı ailesinin polise başvurması üzerine H.K. 13 Mart günü gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında yaşları 4 ile 15 aralarında değişen 8 çocuğun ailesi H.K’den davacı oldu. Tutuklanan H.K. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini mahrum kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından dava açıldı. Ereğli Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde yapılan yargılamada, H.K. suçlamaları kabul etmedi.

7 ÇOCUĞA YÖNELİK SUÇLAMADAN BERAAT ETTİ

Duruşma heyeti, H.K’nin 7 çocuğa karşı suçlamalarla ilgili belirli ve inandırıcı kanıt bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi. Bir çocuğa karşı ise ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini mahrum kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından H.K’yi toplam 31 yıl hapis cezasına çarptırdı.

TELEFONUNDAN, ÇOCUKLARIN KONU EDİLDİĞİ CİNSEL İÇERİKLİ FİLM VE İSTİSMAR GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

Duruşma heyeti, gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, tutsak sanığın 7 çocuğa karşısında üstüne atılı suçlar ile ilgili yeterli delil ve evrak bulunmadığından beraatine karar verildiği vurgulandı. Sanığın cep telefonunda, Güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla Çaba Şubesi’nce çocukların konu edildiği cinsel içerikli film ve bir çocuğa istismarın yer aldığı görüntüler ile çocuk hikayesi araması yapıldığının saptama edildiği kaydedildi.

YANLIŞLIKLA İNDİRDİĞİNİ İDDİA ETTİ

H.K’nin raporu kabul etmeyerek görünüm ve videoların telefonuna yanlışlıkla indiğini söylediği anlatılan gerekçeli kararda, sanığın savunmasına asalet edilemeyeceği açıklama edildi. Mahkeme heyeti, sanığın duruşmalarda mahkemeye asistan olmayan tavır ve davranışları ile hapis cezasının ıslah edici özelliğinin dikkate alınarak cezada indirim uygulamadığını belirtti.

Şeker ve çikolatayla kandırmış! Küçük çocuğu istismar ettiği anları telefonuna kaydeden sapık 31 yıl hapis cezası aldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gürkay GÜNDOĞAN

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir