Sıhhat Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecek

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse (Kovid-19) aleyhinde geliştirilen Çin aşısı ile ruhsat işlemlerinin tamamlanması halinde ABD’li Pfizer şirketinin aşısının aralık ayında tehlike gruplarına yapılacağını söyledi.

Gazeteci Tolga Candaş Işık, Afiyet Bakanı Fahrettin Koca’yla yaptığı görüşmenin detaylarını Twitter hesabından paylaştı.

Işık, paylaşımında “Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ile konuştum, ‘Aralıkta asgari 10 milyon doz Çin aşısı ve -ruhsatı tamamlanırsa- 1 milyon doz Pfizer’in aşısını risk gruplarına ücretsiz yapmaya başlıyoruz. Kendi aşımızı da nisan ayında kullanıma sokmuş olmayı planlıyoruz’ dedi” ifadelerine yer verdi.

“İLERLEYEN SÜREÇTE AŞILAR ECZANELERDEN DE ALINABİLECEK”

Koca’nın tehlike gruplarının Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında belirleneceğini söylediğini aktaran Işık, şöyle devam etti:

“Koca, ‘Rus aşısının toksisite çalışmalarını da biz yapıyoruz. Tümü yüksek etkinlikte aşılar. Yarınki Bilim Kurulu’nda belirlenecek tehlike gruplarına aşı bedava yapılacak. bunun dışında süreç ilerledikçe aşının eczanelerden de alınabileceği bir takvimi hayata geçireceğiz’ dedi.”

Sağlık Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecekSağlık Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecek

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir