Sınırdışı edilen suç örgütü lideri Guram Chıkladze Beşiktaş’ta yakalandı

SUÇ örgütü lideri Gürcistan uyruklu Andri Malyi takma isimli Guram Chıkladze ve iki koruması Beşiktaş‘ta kaldıkları lüks otele düzenlenen polis operasyonuyla yakalandı. Daha önce tutuklanarak hudut dışı edilen Guram Chıkladze’nin,  Andri Malyi namına belirtilmiş yeni pasaportla her yerde Türkiye‘ye antre yaptığı öğrenildi.  

Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, Gürcistan uyruklu Guram Chıkladze’nin bambaşka bir pasaportla baştan Türkiye’ye antre yaptığını belirledi. Eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen kabahat örgütü lideri Guram Chıkladze’nin iki tanıdık olmayan uyruklu korumasıyla birlikte Beşiktaş’ta bulunan lüks otelde kaldığını belirleyen polis ekipleri dün gece özel harekat polislerinin de desteği ile işlem düzenledi. Gece 03.30’da otele giren polis ekipleri Chıkladze ile iki koruması Z.K. ve S.K.’yı gözaltına aldı. Otel odasında yapılan aramalarda 3 adet glock marka silah,çok sayıda mermi ve 3 adet telsiz ele geçirildi. Fazla sayıda suç dosyası yer alan örgüt lideri ve iki korumasının telefon dinlemelerine takılmamak için telsizle haberleştikleri öğrenildi.

TUTUKLANIP ASAP KADINSI EDİLMİŞLERDİ

Suç örgütü lideri ‘Andri Malyi’ takma isimli Guram Chıkladze 31 Ocak düzenlenen bir başka operasyonda yakalanmıştı. Suç örgütünün bir diğer suç örgütüne  karşı eylem hazırlığında oldukları, Azerbaycan uyruklu suç çetesi lideri “Loto Guli ” lakaplı Nadir Salifov’u niyet alacakları iddia edilmişti. 31 Ocak günü Kağıthane, Sarıyer ve Gaziosmanpaşa’daki 6 adrese düzenlenen aynı zamanlı operasyonda 9 Azerbaycan, 5 Gürcistan, 2 Ukrayna ve 1 Rus edinmek üzere 17 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, 11 silah, otomatik tüfek ve 222 mermi ele geçirilmişti. Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen 17 şüpheliden 1’i savcılık ifadesinin peşinde bağımsızlık bırakılırken, tutuklanmak üzere hakimliğe sevk edilen 16 şüpheliden aralarında kabahat örgütü lideri  Guram Chıkladze’nin  de olduğu 7 birey “Kabahat işleme amacıyla örgüt kurma” ve “Mahsus öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmıştı. Bir süre cezaevinde kalan örgüt lideri Chıkladze’nin hudut dışı edildikten daha sonra Andri Malyi adına açıklanmış pasaport ile yeniden Türkiye’ye antre yaptı. öte yandan Azeri suç örgütü elebaşı Nadir Salifov 19 Agustos 2020’de Antalya’da bir otelde yemek yerken yakın arkadaşı kadar başından silahla vurularak öldürülmüştü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLERGözaltına alınan Guram Chıkladze, korumaları Z.K. ve S.K emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi.

– İstanbulSınırdışı edilen suç örgütü lideri Guram Chıkladze Beşiktaş'ta yakalandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Mogadişu'da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Mogadişu’da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Amin Ambulans Servisi Yöneticisi Dr. Abdulkadir Adan, yaptığı açıklamada, Hamar Jajab ilçesinde “Lul Yemeni” adındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir