Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi

İran-Azerbaycan sınırında, Aras Nehri üstünde bulunan ve 11’inci yüzyılda inşa edilen Hudaferin Köprüsü, Azerbaycan ordusunun şehir halkı merkezini ve bir takım köylerini işgalden kurtardığı Cebrail ili sınırları içerisinde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Hudaferin Köprüsü’ne Azerbaycan bayrağının dikildiğini duyurmuştu.

ASKERLERİ GÖRÜNCE YERLERİNDE DURAMADILAR

Bugün, İran tarafında kalan Güney Azerbaycanlı çocukların Hudaferin köprüsünün karşı tarafında yer alan Azerbaycan askerlerini coşkuyla selamladığı anlara ait bir video yayınlandı. Videoda, karşılarında askerleri görebilen çocukların sevinçle bir şarkı söyleyip omuz omuza zıpladıkları anlar yer alıyor.

AZERBAYCAN İLERLİYOR

Öte yanlamasına Azerbaycan ordusunun, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonların devam ettiği aktarıldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, operasyonların gece boyunca Ağdere, Hocavend, Fuzuli, Hadrut, Gubadlı ve Laçin yönlerinde değişen yoğunlukta sürdürüldüğü belirtildi. Ermenistan güçlerinin tank, top ve havanlarla ateş açtığı, Azerbaycan ordusunun ise harekat planına yerinde başlıca istikametlerde faaliyetlerini sürdürdüğü ve yoklama edilen alanları daha da genişlettiği ifade edildi.

Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi

About admin

Check Also

Son Dakika! Erdoğan'dan 'Normalleşme hangi illerden başlayacak?' sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Son Dakika! Erdoğan’dan ‘Normalleşme hangi illerden başlayacak?’ sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını İstanbul‘da bulunan Üsküdar‘daki Büyük Selimiye Camisi’nde kıldı. Çıkışta gazetecilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir