Son Dakika: ABD’nin 46’ıncı başkanı seçilen Joe Biden’dan birincil tanımlama: Hepinizin başkanı olacağım

3 Kasım‘da düzenlenen ABD Başkanlık seçiminin güvenilmez sonuçlarına göre, mevcut Başkan Donald Trump’ı deviren eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, zafere ulaşarak ABD’nin 46. Başkanı oldu.

PENSİLVANYA, BİDEN’A ZAFERİ GETİRDİ

Arizona, Kuzey Carolina ve Georgia eyaletinde sayımlar devam ederken bu sabahtan Pensilvanya ve Nevada’da sayımlar tamamlandı. Biden, iki eyaletteki 26 delegeyi hanesine yazdırdı. Bu Nedenle, 264 olan vekil sayısını 290’a çıkaran Biden, ABD’nin seçilmiş başkanı oldu.

Georgia ve Arizona eyaletlerinde de Biden önde iken Trump’ın bu 2 eyaleti kazanması deha artık başkanlık yarışına tesir etmeyecek.

“BÜTÜN AMERİKALILARIN BAŞKANI OLACAĞIM”

Başkanlığını bildiri eden Joe Biden, Twitter hesabından paylaştığı ilk mesajında, “Amerika, bu olağanüstü ülkeyi idare etmek için beni seçmenizden onur duydum” dedi. Biden, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı: “Önümüzde yapılacak kuvvet işler olacak ama size şunun sözünü veriyorum: Ben, bana oy vermiş olun veya olmayın, bütün Amerikalıların başkanı olacağım. Bana duyduğunuz inancı koruyacağım.”

Son Dakika: ABD'nin 46'ıncı seçilen Joe Biden'dan ilk açıklama: Hepinizin başkanı olacağımSon Dakika: ABD'nin 46'ıncı başkanı seçilen Joe Biden'dan ilk açıklama: Hepinizin başkanı olacağım

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir