Son Dakika! Aliyev: Azerbaycan ordusu 8 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ ve çevresindeki kentleri bir bir geri bölge Azerbaycan, cephedeki ilerleyişine devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Aliyev, Twitter’dan ele geçirilen son bölgeleri paylaştı.

HABERİ ALİYEV VERDİ

Aliyev hoş haberi şu ifadelerle verdi: “Muzaffer Azerbaycan ordusu; Cebrail’in Çaprand, Hacı İsaklı ve Goşa Bulak, Zengilan’ın Çay Giletağ ve Büyük Giletağ, Gubadlı’nın Işıklı, Murathanlı ve Milanlı köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan’dır”

Son Dakika! Aliyev: Azerbaycan ordusu 8 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı

KURTARILAN YER SAYISI 193 OLDU

Öte yanlamasına Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı da ele geçirilen yerleşim yeri sayısının 193 olduğunu şu paylaşımla duyurdu: “Kahraman Azerbaycan Ordusu, cephede gücünü ve kabiliyetlerini ortaya koyarak işgal altındaki öz topraklarını kurtarmaya devam ediyor. Başarılı taaruz harekâtlarıyla Ermenistan Ordusu’ndan kurtarılan ikâmetgâh yeri sayısı 193 oldu”

4 GRAD İMHA EDİLDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise cephenin çeşitli yönlerinde 00.30 ve 02.25 saatleri aralarında Ermenistan’a ait 4 “Grad” fazla namlulu roketatar sisteminin tahrip edildiği açıkladı.

Son Dakika! Aliyev: Azerbaycan ordusu 8 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı

About admin

Check Also

Mogadişu'da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Mogadişu’da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Amin Ambulans Servisi Yöneticisi Dr. Abdulkadir Adan, yaptığı açıklamada, Hamar Jajab ilçesinde “Lul Yemeni” adındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir