Son Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacak

Türkiye’de yeni müşteri koronavirüs vaka ve vefat sayılarının artmasının ardındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan yeni önlem kararları saat 20.00 itibariyle yürürlüğe girdi.

İçişleri Bakanlığı’nın kısıtlamalara ilişkin genelgesine göre, yeni bir karara dek hafta sonları 10.00-20.00 saatleri açık havada sokağa çıkma kısıtlanacak, imal, imalat ve arz zincirleri bundan muaf olacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

İLK HAFTA SONU KISITLAMASI YARIN

İlk hafta sonu kısıtlaması 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00’a dek ve 22 Kasım Pazar günü saat 20.00’den 23 Kasım Pazartesi 05.00’e dek uygulanmış olacak.

LOKANTA VE KAFELER 10-20 ARASINDA GEL-AL VE PAKET SERVİS VERECEK

Lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­ içme yerleri 10.00 ila 20.00 saatleri aralarında yalnızca paket servis veya gel-­al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. Lokanta, lokanta ve online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00’den sonra yalnızca telefon veya online sipariş üstüne paket servis hizmeti verilecek.

Son Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacak

AVM, MARKET, BERBER GİBİ İŞLETMELER 10-20 ARASINDA HİZMET VERECEK

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve çekicilik merkezleri saat 10.00-20.00 aralarında hizmet sunabilecek.

31 Aralık’a kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve nehir bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacak.

KAHVEHANELER, OYUN SALONLARI VE HALI SAHALARIN FAALİYETLERİ DURDURULDU

20.00 itibariyle 81 ilde kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe, elektronik oyun salonu, bilardo salonu, yerel, çay bahçesi ve halı sahaların faaliyetleri yeni bir karar alınıncaya dek durduruldu.

Son Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacak

AÇIK OLACAK İŞ YERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten meslek yerleri,Millet ve özel sıhhat kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri,Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için zorunlu kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, hudut kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acele Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri­ afetle ilgili egzersiz yürüten kurum/kuruluşlar, Vefa Sosyal Yardım Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.),Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi),Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar,Oteller ve konaklama yerleri,Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acele inşaat, teçhizat vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar,Hayvan barınakları, hayvan çiftlikleri ve hayvan bakım merkezleri,Imal ve imalat tesisleri,Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları ve gazete dağıtıcıları,Valilikler/Kaymakamlıklar tarafından mesken merkezleri için her 50.000 nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet almak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (Bu madde dahilinde açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir),Sebze/meyve toptancı halleri.Son Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacakSon Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacak

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir