Son Dakika! Bakan Koca, müjdeyi verdi: 12 bin sözleşmeli sağlık durumu personeli alınacak

12 bin sağlık çalışanı alımı için Sıhhat Bakanlığı ve ÖSYM’den gelecek direktifler adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu toplantısı ardından Afiyet Bakanlığı’na 12 bin personel alınacağını duyuran Afiyet Bakanı Koca, Kasım ayının birincil haftasında ilanın çıkacağını bildirmişti. Gözlerin çevrildiği Bakan Koca yeni bir bildiri daha yaparak önümüzdeki günlerde 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını belirtti.

7 BİN HEMŞİRE ALINACAK

KPSS puanına göre alım yapılacağını bildiren Koca, alım yapılacak 12 bin sağlıkçıdan 7 bininin hemşire olacağını söyledi.

BAŞVURU FORMU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

Başvuru şartları hemen şimdi belli olmadı ancak daha önce personel alımında açıklanan şartlar şu şekildeydi;

ÖSYM’nin yayımlayacağı kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi zarfında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi uyarınca mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne belirtilmiş adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

KPSS Seçim Kılavuzunda belirtilmiş sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, yayımlanacak kılavuzda açıklanmış sözleşmeli pozisyonları seçim etmeleri sistem kadar engellenecektir. Sosyal Emniyet Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Uygulama Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Son Dakika! Bakan Koca, müjdeyi verdi: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir