Son dakika: Çanakkale’de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden şoför: Kimliğimi kaybettim, onu aramaktan geliyorum

KORONAVİRÜS tedbirleri dahilinde hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması, Çanakkale‘de de başladı. İskele Meydanı’nda kontrol yapan polis ekipleri, kısıtlamayı ihlal eden bir şoför hakkında tutanak tuttu. Kimliğini kaybettiğini ve onu aramaktan döndüğünü iddia eden sürücü, polislere yasakların bugün başladığını da bilmediğini söyledi.

Türkiye genelinde alınan yeni koronavirüs tedbirleri dahilinde hafta içi uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibariyle başladı. Çanakkale’de de, koronavirüs tedbirleri zarfında alınan kararlar doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 21.00’den itibaren cadde ve sokaklar anlamsız kaldı. Kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar araçlarıyla trafikte seyretti. İskele Meydanı ilk kez elde etmek üzere kentin bir fazla uygun polis ekipleri denetim yaptı. Araç ve motosikletli polis ekipleri de sokak ve sokaklarda devriye gezerek, kısıtlamaya uymayan olup olmadığını kontrol etti. Eğlence mekanlarının açık olduğu dönemde akşamları hareketlilik yaşanan Fetvane Sokağı da sessizliğe büründü.

YASAKLARIN BAŞLADIĞINI BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Öte yanlamasına, kısıtlamaların başladığı saatlerde İskele Meydanı’nda denetim yapan polislerin durdurduğu bir sürücü, kimliğini kaybettiğini ve onu aramaktan döndüğünü ileri sürdü. Yasakların da bugün başladığını bilmediğini söyledi. Polisler, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden şoför hakkında tutanak tuttu. Sürücü, “İzmir’den geldim. Burada iş yapıyorum. Kimliği kaybettim. Kimliğimi aramaktan geliyordum. Yasakların olacağını haberlerde görmüştüm. Bugün yasakların olduğunu bilmiyordum” diye konuştu.

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir