Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi tehdit edenleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz

Türkiye’nin belli başlı transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorun önemli güzergâhlarından olan Kuzey Marmara otoyolunda 56.5 kilometrelik esas beden ve 11.6 kilometre bağlantı yolundan oluşan Kurtköy-Akyazı etabı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Bugün hizmete açtığımız kısmın uzunluğu 68 kilometreyi geçiyor. Projede şimdiye kadar hizmete verilen yolların uzunluğu ise 398,4 kilometreyi buldu. Kuzey Marmara Otoyolu’nun ayak but bugüne dek aralıksız açılışlarında son bir bölüm daha kaldı. İnşallah son kısmı da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlamış olacağız.

Bugün açılışını yaptığımız bölümün maliyeti 431 milyon doları buluyor. İstanbul’un her iki istikametinde de araç trafiğinde rahatlama sağlayacaktır. İstanbul-İzmir Otoyolu ve TEM Otoyolu ile kurulan bağlantılar tamamen vatandaşlarımız için hızlı ve konforlu ulaşım alternatifleri sunuyoruz.

“ÜLKEMİZE ESER KAZANDIRMAKTAN DAHA BÜYÜK BİR ITIBAR YOK”

Üretim ve ticaret gücü ile Türkiye’nin kalbi konumundaki Marmara Bölgemizin geleceğini şekillendirecek bu yatırımları bizzat peşine düşüp takip ediyoruz. Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir siyaset, şeref olmadığına inanıyorum. Bu cins açılış programlarına iştirak etmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir siyaset, daha büyük bir hizmet, daha büyük bir haysiyet olmadığına inanıyorum.

“ULAŞIM YATIRIMLARI İÇİN 880 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE KAYNAK KULLANDIK”

Kara, hava, demir ve deniz yolları ile ulaşım kalkınmanın temel altyapılarının başında gelir. Türkiye uzun bir vakit diğer altyapılar ile birlikte ulaşım konusundaki eksikliklerinin sıkıntılarını yaşamıştır. 6 bin 100 kilometre ayrılmış yol vardı biz bu mesafeyi 28 bin kilometreye değin çıkardık. Otoyol uzunluğumuzu ise ikiye katladık. Sadece ulaştırma yatırımları için 18 yılda 880 milyar liranın üstünde bir kaynak kullandık. Demir yolarında ülkemizi seri ve yüksek hızlı tren hatları ile tanıştırdık. Önümüzdeki sene Ankara-Sivas çabuk tren hattını da hizmete açıyoruz. Demir yolu ağımızı sıfırdan yapmış gibi modernize ettik. Havayolunda 24 olan mevcuda 30 yeni havaalanı ekleyerek ülkemizin her köşesine uçakla seyahati muhtemel hale getirdik.

“SİZLERİ DÜŞ KIRIKLIĞINA UĞRATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Güçlendikçe önümüzdeki engelleri daha kolay aşar ayla geldik. İçeride ve haricen yılların alışkanlıklarını başkalaştırmak kolay olmuyor. Ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar hamdolsun şu esas kadar başarılı olamadılar. Türkiye’nin hakimiyet haklarını kullanmaktan katiyen çekinmeyecek bir ülke olduğunu kabullendirmekte kararlıyız. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, ayak oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum; sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere oluşturana dek durmayacağız.

“ESER, HİZMET VE PROJE KONUSUNDA HERKESLE REKABETE HAZIRIZ”

Biz eser, hizmet ve proje konusunda herkesle rekabete hazırız. Bunun dışındaki hiçbir çekişmenin, ülkeye faydasının olmadığına inanıyoruz. Biz, insanımıza hizmet etmenin heyecanını, bilhassa yaşarken en çok üzüldüğümüz konu birilerinin ülkenin felaketinden medet uman bir psikolojiyle hareket etmesidir. İhracat trenimiz rutin gümrük işlemleri için Halkalı’ya geliyor. Treni Halkalı’da gören birileri derhal ortalığı ayağa kaldırıyor, olmadık şeyleri sosyal medyaya sürdüler. Bakanlığa sorsalar öğrenecekleri basit bir konuyu çamur atmak için kullandılar. Türkiye’nin kıtalararası ticarette ana kavşaklardan biri olması büyük bir başarıdır. Böylesi bir başarı karşısında üzüntüsünü zeka gizleme gereği duymayan zihniyetin bu ülke ile bağı kopmuş demektir.

“2023 CUMHUR İTTİFAKI’NIN YENİ BİR BAŞARI YILI OLACAK”

Hamdolsun milletimiz bütün bunları görüyor herkesi hak ettiği konuma oturtuyor. Biz Türkiye için çalışmaya, üretmeye, çaba etmeye devam edeceğiz. Dün TBMM’de 2021 bütçemiz kabul edildi. bu vesileyle komisyondan genel kurula dek her aşamasında bütçeye katkı maddesi veren bütün milletvekillerine şahsım milletim namına teşekkür ediyorum.

Adı insanlar olan fiilen zillet durumuna düşmüş PKK terör örgütü ile iç içe olanlara sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir galibiyet yılı olacaktır. İnşallah milletimize verdiğimiz her sözü tutarak 2023’e alnımızın akıyla ulaşacağız.

Malum, Gaziantep’de malesef özel sektöre ait bir hastanede bir tüp patlaması sonucunda 9 can kaybımız oldu. Allah’tan bu vatandaşlarıma bu kardeşlerime rahmet diliyorum. Bütün yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim bizleri bu tür felakatlerden muhafaza etsin diyorum.”

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi tehdit edenleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir