Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şuşa mesajı: Karabağ’ın da özgürlüğüne kavuşması yakındır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milletlerarası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Sözlerime Dağlık Karabağ‘ı kurtarmak için mücadele eden Azerbaycanlı kardeşlerimin Şuşa zaferini tebrik ederek açtırmak istiyorum. Şuşa’nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir. Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşması yakındır.

“AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZDİR”

30 yıldır Minsk üçlüsü kadar az daha ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti bilinmez olarak bekleyen kardeşlerimiz, tüm bu sabrın sonunda ‘men sabera zafera’ diyerek sabrettiler ve zafere ulaştılar.Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir. Kardeşim Aliyev ilk önce edinmek üzere bütün Azerbaycanlı kardeşlerimizi şahsım, ailem, milletim namına tebrik ediyorum.

“ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNE KOLLARIMIZI DALLARIMIZI SALACAĞIZ”

AK Parti’nin kurucusu da sahibi de milletin kendisidir. Halk yoksa AK Parti de yoktur. AK Parti 11 milyon 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ve geniş tabanlı, milletimizin en fazla sahiplendiği partisidir. Her kim fakat milletten koparsa halkla arasına duvarlar örerse kendini ulaşılmaz erişilmez bir yere koyarsa hele hele kibir ve fitne belasına bulaşırsa bundan böyle bu partide yeri kalmamış demektir. Kuruyan dalları budandıkça güçlenen ağaç gibi ülkemizin her köşesine kollarımızı dallarımızı salacağız. Teşkilatlarımızdaki değişimin dışlamanın değil daha çok insanımızı kucaklamanın vasıtası olarak görüyoruz. Bu millete efendi değil hizmetkar olmanın gayreti içinde olacağız. Bu devlet hiçbir vakit acayip gurebayı, fakir fukarayı yalnız bırakmadı.

“BAY KEMAL, HABERİN VAR MI BUNLARDAN?”

Hükümetlerimiz döneminde Türkiye’yi Cumhuriyet tarihinde yapılanların katbekat fazlasıyla tanıştırdık. Ülkemizi tüm şehirlerimiz bu hizmetlerinden istifade etmiştir. Bakın, burası fazla manâlı; Kocaeli’ne 18 yılda eski rakamla 30 katrilyon yatırım yaptık. Hiçbir siyasi partinin geçmişinden böyle bir şey yok. Kocaeli’ne son 18 yılda farklı alanlara yönlendirilmiş branşlarda toplam 37 spor tesisi kazandırdık. Devlete Ait açılışını bugün yapıyoruz. 9 halk müziği bahçesi projesi bulunuyor. Kocaeli’de ihtiyaç sahibi vatandaşlara eski rakamla 2 katrilyon kaynak aktardık. Kocaeli’ne son 18 yılda 18 milyar tutarında yatırım yaptık. İhtiyaç sahiplerine 2 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Bay Kemal haberin var mı bunlardan?

“İZMİR’DEKİ ZARAR TESPİT ÇALIŞMALARINI SALI GÜNÜNE KADAR BİTİRİYORUZ”

İzmir depremi hepimize, ülkemize aleyhinde karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kere daha hatırlattı. Kocaeli, 1999 depreminden dolayı acıları en iyi haberdar olan kentlerin başında geliyor. İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Depremin ardındaki devletimiz bütün bakanlıkları ve kurumlarıyla İzmir halkının yardımına koştu. İnşallah bir sene içinde oradaki çalışmalarımızı tamamlayacak ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz. Yıkılan ve yıkılacak durumda olan binalardan eşyalarını alamayanlara 30 biner lira nakdi yardımda bulunuyoruz. Taşınan ev sahiplerine 13 bin lira, kiracılara 5 bin lira takviye yapılıyor. Esnafa 50 bin TL’ye dek hibe desteği veriliyor. Toplam 1312 adetlik iki konteynır şehir kurulmasıyla ilgili araştırmalar sürüyor, bunlar iki hafta içinde kullanıma hazırlanmış ayla gelecektir. Hasar saptama çalışmalarını Salı gününe değin bitiriyoruz.

“KONUTLAR, 2 YIL ÖDEMESİZ OLARAK ADALET SAHİPLERİNE VERİLECEK”

Amacımız eksik katlı, sağlam, konforlu binalar inşa ederek depremin yıldönümüne kalmadan İzmirli kardeşlerimizin hizmetine sunmaktır. Bedeli hiç bir yer hesabı ve fiziksel karşılıkla açıklama edilemez. Konutlar 2 yılı ödemesiz yargi sahiplerine verilecektir.

“İZMİR DEPREMİ, CHP’NİN ENTERESAN ALTINDA KALDIĞI BİR DEPREMDİR”

Devlet gibi iki taraflı bir acıyı devlete, hükümete, şahsıma karşısında kullanmaya çalışanlara iki çift azarlamak istiyorum.Kendi sorumluluk sahibi oldukları yerlerde İzmir depremi CHP’nin yikintiilginç altında kaldığı bir depremdir. İzmir’in kahir ekseriyetinde on senelerdir CHP belediyeleri değil mu? Bunların inşası ile ilgili adımlarını müsaade etmediniz mi? Ruhsatlarını siz vermediniz mi? Sulak arazilere inşa izni veren siz yok misiniz? Derhal nasıl oluyor da kalkıp buradan iktidara fatura kesmeye kalkıyorsunuz. Bunların sorumlusu sizsiniz.

“SİZ EN İYİ BİLDİĞİNİZ İŞ OLAN PARTİ İÇİ KAVGAYLA UĞRAŞIN”

HER YERDE yatay mimari diye bağıran bir Cumhurbaşkanı var ama siz düşey mimariyi seçim ettiniz. Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır. Milletimiz adına bunlara diyoruz oysa ya hayır konuşun veya susun. Siz en iyi bildiğiniz meslek olan parti içi kavgayla uğraşın”

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şuşa mesajı: Karabağ'ın da özgürlüğüne kavuşması yakındır

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir