Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders’ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir

SIKÇA ırkçı paylaşımlarıyla dikkatleri üstüne çeken Hollanda’da fazla sağcı Özgür Partisi‘nin Başkanı Geert Wilders skandal bir paylaşıma daha imza atmış; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmedildiği bir karikatürü paylaşıp “terörist” notunu düşmüştü. Diğer yandan Avrupa‘da son dönemde Müslümanlara karşı büyüyen sistematik baskı ve Fransa’da yaşanan skandal karikatür olayı da gündem olmuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu duruma şu sözlerle karşı çıktı:

“Avrupa, Müslümanlar için gitgide artarak daha tehlikeli bir yere dönüşüyor. Agresif karikatürler, ayrımcılık ve cami baskınları ile bezeli “sistemli zorbalık” bir açıklama özgürlüğü meselesi değildir. Kendilerince Müslümanlara “güya entegrasyon dersi” kılıfı aşağıda korkutma verirken, “Avrupa ekonomisinin çarklarını döndürebilirsiniz lakin asla buraya ait olmayacaksınız” diyorlar.

“YAŞAM TARZIMIZA, PEYGAMBERİMİZE SALDIRIYORLAR”

Bugün Avrupa popüler kültüründe Müslümanlarla ilgili gördüğümüz her şey, 1920’lerde Avrupa Yahudilerinin şeytanlaştırılmasına ürkütücü biçimde benziyor. Bazı Avrupalı liderler sadece kendi arasında yaşayan Müslümanları maksat almıyor; bununla birlikte kutsal değerlerimize, kitabımıza, peygamberimize, yani tüm bir hayat tarzımıza saldırıyorlar. Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı ve onları tedip etme çabaları, artan bir şekilde yaygınlaşan İslam, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından ayrılamaz.

“SİZ İSTEMİYORSUNUZ DİYE HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİZ”

Avrupalıların anlaması gereken husus şudur: Biz Müslümanlar, siz bizi istemiyorsunuz diye hiçbir yere gitmeyeceğiz. Bize hakaret ettiğinizde diğer yanağımızı dönmeyeceğiz. Kendimizi ve bize ait olan her şeyi ardına kadar, her bedeli ödeyerek savunacağız”

“DUR DEMENİN VAKTİ GELDİ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sabahtan saatlerinde bu paylaşıma tepki göstererek “Gerçekleri yüzlerine söyleyince Avrupa’nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi. İslam ve tanıdık olmayan düşmanlığından prim yapmaya çalışıyor. Avrupa’nın faşist zihniyetli şımarık politikacılarına bundan böyle dur demenin zamanı gelmiştir” demişti.

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildirSon Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir