Son Dakika! Erdoğan’dan ABD’nin yaptırım kararına tepki: Bu nasıl bir ittifak?

Ankara-Niğde Otoyolu 2. Kesim Açılış Töreni‘ne canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Yap işlet devret modeliyle ülkemize kazandırdığımız ve temas yollarıyla toplam uzunluğu 330 kilometreyi bulan otoyolun 1. ve 3. kesimlerini eylül başında açmıştık. Bugünkü açılışla yolun tamamını açmış oluyoruz.

“YILDA 1.6 MİLYARIN ÜZERİNDE KATKISI OLACAKTIR”

Marmara, İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizi birbirine bağlayan bu proje tamamen Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar aralıksız ulaşım muhtemel hale gelmiştir. Mevcut güzergahta 4 saati bulan seyahat süresi adeta benzeri zamanda tamamlanabilecek. Süre ve yakıt tasarrufu baştan sona yılda 1.6 milyar liranın üzerinde katkısı olacaktır.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM”

Akıllı olarak tasarlanmış olması bu yolu diğerlerinden öbür kılan bir diğer özellik. Her bakımdan üstün vasıflara sahip otoyolun yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

“YATIRIMLARIMIZI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ”

Biz hem afiyet alanında dev adımlar atıyoruz ve hem de yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. İnşallah Cumartesi günü Kuzey Marmara Otoyolu’nun son kısmının açılışını yapacağız.

Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren ve işleri aran esnafımıza 3 ay her tarafında 5 milyar liralık yardım paketini açıkladık. Hem halk arazilerini kullanan turizmciler için 1 milyar liraya varan bir durdurma getirdik.

“SALGIN ORTADAN KALKANA KADAR DESTEKLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Kısa çalışma ödeneğinden doğrudan yatırımlara kadar daha önce başlattığımız destekleri sürdürüyoruz. Elimizde yer alan kaynakları en verimli şekilde kullanarak iş insanlarımızın yanına oluyoruz. Salgın ortadan kalkana değin desteklerimize devam edeceğiz.

“MUHALEFETİ MAŞA OLARAK KULLANDIKLARININ FARKINDAYIZ”

Türkiye’yi istedikleri şekilde yönlendiremeyenlerin, ülke içindeki muhalefeti ve kurumlarını maşa olarak kullandıklarının farkındayız. Bu beşinci kol faaliyetlerini de boş yere çıkaracağız.

“İLK DEFA NATO ÜYESİ OLARAK ÜLKEMİZE UYGULANMIŞTIR”

Ülkemizde yasal rekabet zemininde uğraş edemeyenler tek yanlı yaptırım tehditleriyle bizi yolumuzdan çevirmeye çalışıyor. Bir süredir gündemde olan ABD yaptırımları açıklandı. Çok net açıklama ediyorum 2017’den bu yanlamasına CAATSA konusunda hiçbir ülkeye Türkiye’den başka bu yaptırım uygulanmamıştır. İlk kere bir NATO üyesi olarak ülkemize uygulanmıştır.

“BU NASIL BİR MÜTTEFİKLİKTİR?”

Bu nasıl bir ittifaktır? Bu nasıl bir müttefikliktir? Bu karar ülkemizin egemenlik haklarına karşın aleni bir saldırıdır. Kararın gerekçesi nedir? Gerekçe, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasıdır. Peki, Türkiye bu yola ne için başvurmuştur? Amerika fazla uzun zamandır kendi elindeki hava savunma sistemlerinin ülkemize satışına izin ermiyor.

“İHTİYACIMIZI BAŞKA YERDEN KARŞILADIK DİYE YAPTIRIM SİLAHINI ÇEKMİŞTİR”

Kaldı ancak F-35 uçaklarının bine yakın parçasını Türkiye üretiyor ve Amerika’ya veriyor. Senato’da meydana çıkan engellerin yanı sıra, bu sistemleri olmak için istediğimiz şartların hiçbirini karşılamayan Amerika, biz ihtiyacımızı diğer bir yerden karşıladık diye yaptırım silahını çekmiştir.

“KENDİ YAYINLADIKLARI RAPORDA ALENEN BELİRTİYORLAR”

Önümüze konan, Türkiye’nin S-400 alması ve bu sistemin hiçbir teknik izah getirilemeyen F-35’ler için, paranın büyük kısmını verdiğimiz halde korkutma teşkil ettiği iddiası sadece bir bahaneden ibarettir. Başlıca amaç, ülkemizin savunma sanayiinde son dönemde başlattığı atılımların önünü keserek baştan bizi mutlak olarak kendilerine bağımlı ayla getirmektir. Bir De bunu kendi yayınladıkları raporda alenen belirtiyorlar.

“DURMAK YOK YOLA DEVAM EDİYORUZ”

Türkiye artık bu cins yaptırımlarla kilitlenip kalma noktasını şimdiden geride bırakmıştır Bir defa daha bu şarkı burada bitmez diyoruz. Bir defa daha durmak yok yola devam diyoruz.

Son Dakika! Erdoğan'dan ABD'nin yaptırım kararına tepki: Bu nasıl bir ittifak?Son Dakika! Erdoğan'dan ABD'nin yaptırım kararına tepki: Bu nasıl bir ittifak?

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir