Son Dakika! Erdoğan’dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam‘a karşın tepki çeken açıklamaları sonrası Türk milletine seslenen Erdoğan, Fransız mallarına boykot çağrısı yaptı.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

“Bu muhabbet ikliminde gönüllerimizi buluşturan herkese, siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu haftanın hayırlara vesile olmasını, kalplerimizi yumuşatmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Milletimizin ve İslam aleminin Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece sezgi edeceğimiz Leyle-i Mevlid’ini şimdiden tebrik ediyorum. Bu sene Mevlid-i Nebi haftasını gerek tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını gerekse bölgemizde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ne eyvah ama buruk yaşıyoruz.

“KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE HASSASİYET GÖSTERELİM”

Salgın dalgalar halinde yayılmaya devam ediyor. Vakitlice attığımız tedbirler bir uçtan bir uca öteki ülkelere kadar bu sıhhat krizini hamd olsun daha hafif geçiriyoruz. Lahza be lahza durumu izliyor, bilgilendirmeleri alıyor ve zorunlu talimatları veriyoruz. Bütün dünyada hasta sayısının ürkütücü boyutlara ulaştığı bu dönemde milletimizden tedbirlere daha fazla hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. 83 milyonun tanesine burada tayin düşüyor. Bir vakit daha sabredecek, kurallara uyacak ondan sonra inşallah felaha erişeceğiz. O güzel günlere milletçe beraber kavuşacağız.

“YÜREKLERİMİZİ ASIL DAĞLAYAN MÜSLÜMANLARIN İÇİNDE BULUNDUĞU AHVAL”

Ahali olarak bu dönemde hüznümüzü arttıran tek şey korona salgınında yitirdiklerimizin acısı değil. Yüreklerimizi asıl dağlayan, ilk kez gönül coğrafyamız almak üzere, Müslümanların içinde bulunduğu ahvaldir. Dinimiz ve peygamberimizce yasaklanan fiilin her gün her an işlendiği bir dönem içindeyiz. Libya’nın zengin kaynakları darbeciler ve batının sömürgeci güçleri kadar talan edildi. Filistin’de zulüm, Arakan’da baskı, Irak ve Afganistan’da terör can almaya devam ediyor. Her şeyden önce insanız. İnsan olarak bizim dinimizde Hıristiyan edinmek kabahat değildir, biz ona da Museviye de sahip çıkıyoruz.

FRANSIZ ÜRÜNLERİNE BOYKOT ÇAĞRISI

Fransa’da Müslümanlara bir zulüm varsa daima birlikte biz oraya da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Avrupa ülkelerinde İslam ve Müslüman düşmanlığının az kalsın veba gibi toplumlara sirayet ettiğini görüyoruz. Müslümanlara ait meslek yerleri, evler, okullar anında her gün faşist grupların saldırısına uğruyor. Ben buradan milletime sesleniyorum; nasıl oysa Fransa’da ‘Türk markalı mülk satın almayın’ diyorsa, sakın Fransız markalara katiyen övgü etmeyin bunlardan satın almayın. Bizde reel din özgürlüğü var lakin bunlarda bu yok. Gün geçmiyor fakat Müslümanların inanç hürriyetlerini kısıtlayan bir uygulamayla karşılaşmayalım.”

Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir