Son dakika! Gence’deki saldırıya uykuda yakalan Askerov: ‘Yaşananları rüya sandım’

Ermenistan ordusunun sivil halkı gaye aldığı Gence’deki füze saldırısında, ilgi çekici altından yaralı olarak kurtarılan ve saldırıda ailesinden 5 kişiyi kaybeden Rövşen Askerov yaşadığı o nefret edilen şey dolu anları anlattı. Askerov, “Enkazdan çıkartıldığımda hala uykuda olduğumu yaşananlarının ise rüya olduğunu zannettim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ermenistan ordusu kadar Azerbaycan’ın Gence kentinde sivil yerleşim birimlerine karşın füze saldırısı düzenlemiş, hücum sonucu 13 sivilin hayatını kaybetmiş ve minimum 50 birey de yaralanmıştı. Gence’ye düzenlenen füze saldırısına ailesiyle birlikte evinde uykuda yakalanan Rövşen Askerov, enteresan altından çıkarıldığında kendisinin hala uykuda olduğunu ve yaşananların rüya zannettiğini söyledi. 9 karakter ailesinden ağabeyinin sağlık durumu durumunun iyi olduğunu annesi ile kardeşinin hastanede tedavilerinin devam ettiğini söyleyen Askerov, babasını, ablasını, kız kardeşlerini ve yeğenlerinin şehit olduğunu söyledi. Askerov, savaş suçu işleyerek sivilleri amaç bölge bebek katili Ermenistan’a alev püskürdü.

“Saldırıya uykuda yakalandım, uyumaya devam ettim, rüya cennetim”

Genceye düzenlenen füze saldırısında uykuda yakalanan Rövşen Askerov, “Saldırının öncesinde dışarıda çocuklarla oyun oynayarak sonra içeriye geçtik. Uykudayken önce bir gürültü, gerisinde da komşuların bizi çağırdığını duydum. Ben uykuda rüya sandım ve uyumaya devam ettim. Yatağımda dönmek istedim fakat kımıldayamadığımı fark ettim. Enkazın altından nasıl çıkartıldım onu bile hatırlayamıyorum, büyük bir şok yaşadım. Füze saldırısında babamı, ablamı, büyük yeğenimi, 10 aylık yeğenimi kaybettim. Oğlum ve annem yaralı hastanede tedavi altındalar” diye konuştu.

“Biz Türkler sivilleri, bebekleri asla niyet almayız”

Sivilleri gaye alarak füze saldırısı düzenleyen Ermenistan’a seslen Askerov, “Ermenistan’a tek söyleye bileceğim şey onlar karaktersiz ve namussuzdurlar. Savaşta erkek erkeğe savaşılır. Savaşmak istiyorlarsa gelip benimle savaşsınlar. Hiç kimse korkacak değiliz. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Ordumuz sağ olsun. Onların kanları yerde kalmayacak. Biz onların bebeğini, çocuğuna dokunmuyoruz. Biz Türk halkında böyle bir şey göremezsiniz. Onlarda insanlık kalmamış, insan olanlar bu hareketi yapmaz. Tüm dünya gözünü açıp görsün oysa, bunlar biz Müslümanlara ne yapıyor bilsin” ifadelerini kullandı. – GENCE

Son dakika! Gence'deki saldırıya uykuda yakalan Askerov: 'Yaşananları rüya sandım'Son dakika! Gence'deki saldırıya uykuda yakalan Askerov: 'Yaşananları rüya sandım'Son dakika! Gence'deki saldırıya uykuda yakalan Askerov: 'Yaşananları rüya sandım'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir