Son dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS’ye giremediler

ANTALYA’da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen Ulus Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) girecek adaylar, kapıda metrelerce kuyruk oluşturdu. Sınava geç kalanlar alınmazken, 3 dakika geç kaldığı için imtihan alınmayan bir kadın, uzun zaman gözyaşı döktü.

ÖSYM kadar bugün gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans oturumu, saat 10.15’te başladı. Sınavın gerçekleştirileceği binalara saat 10.00’dan daha sonra adaylar alınmadı. Akdeniz Üniversitesi’nde de adaylar ve yakınları tarafından yoğunluk yaşandı. Kalabalık nedeniyle vasıta girişlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Eğitim Fakültesi önünde ise dakikalarca kuyrukta bekleyen adaylara sınav merkezi önünde koronavirüs önlemleri zarfında maske ve ıslak kırpıntı dağıtıldı. Saat 10.00’a yaklaştığı sıralarda ise görevliler sınava kısa süre kaldığını söyleyerek, adayları içeri girmeleri yönünde uyardı. Kapının kapanmasına dakikalar kala sınava yetişmek isteyen adaylar koşarak binalara geldi. Saatler 10.00’u gösterdiğinde ise kapılar kapandı. Bu sırada koşarak binaya gelen bir bayan, eliyle kapıyı açarak içeri girdi ama polis ekipleri kadar geç kaldığı gerekçesiyle binadan çıkarıldı. Saat 10.05’te kapıya gelen bir bayan namzet da sınava alınmadı. Yapı içerisindeki görevlilerin bakması için kapıya vuran bayan, “Sadece iki dakika geç kaldım. Alanya’dan geliyorum. Lütfen kapıyı açın” dedi. Fakat görevliler kapıyı açmayınca genç bayan uzun vakit gözyaşı döktü. Geç kaldığı için sınava alınmayan başka bir bayan ise imtihan giriş belgesinde 10.15 yazdığı için yapı civarda dolaştığını, bu nedenle geç kaldığını söyleyerek görevlilerden kendisini almalarını istedi, ama başarılı olamadı.

Son dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedilerSon dakika haberi! Birkaç dakikayla KPSS'ye giremediler

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Semih ERSÖZLER

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir