Son dakika haberleri! Hatay’da vaka artışı sıkıntılı etti

HATAY’da koronavirüs vaka artışlarının devam etmesi ve hastanelerdeki yoğun bakım doluluk oranlarının yükselmesi sebebiyle halkı endişelendi.

Kentte vaka sayıları son haftada yüzde 125 artarken yatak doluluk oranı yüzde 64, yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 89’a yükseldi. Şehir Halkı genelinde koronavirüs denetimleri devam ederken, Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasıyla antre sağlanan Tarihi Uzun Çarşı’da bazı vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uymadığı görüldü. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yaptığı ‘iş yerlerinizi bir hafta kapatın’ tavsiyesine de fazla az sayıda esnafın uyduğu gözlendi.

‘ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN’Vakalardaki artıştan gözü yaşlı olduğunu söyleyen esnaf Adem Karadeniz, devlet kurumlarının bütün tedbirleri aldığını belirterek, “Allah devletimize zeval vermesin. Bu durum kesinlikle ancak bizi tedirgin ediyor. Çocuğumuz var ve çevremizde kronik rahatsızlığı olan ırk var, bize bulaşıp bulaşmadığını anlayamadığımız gibi çevremize de bulaştırmaktan korkuyoruz. Bu yüzden gerekli olmadıkça evimizde kalmalıyız ve maskesiz sokağa çıkmamalıyız” dedi.Kentteki olgu artışlarının kendilerini sıkıntılı ettiğini söyleyen berber Mesut Damlar da “Sağlığımız için değişik ekipmanlar, maskeler göstermek zorunda kalıyoruz. Temizliğe tartma veriyoruz, her müşteriden daha sonra, tarak, makas ve tıraş makinelerini alkol veya çamaşır suyu ile temizliyoruz” diye konuştu.’KENT EVE KAPANMALI’Kentteki vaka artışının insanların psikolojisini bozduğunu söyleyen Mehmet Fatih Karagündüz de birçok kişinin bayağı bir yaşam gibi yaşantısına devam ettiğini belirtti. Bir haftadan artı bir vakit bütün kentin eve kapanması gerektiğini söyleyen Karagündüz, “Hepimizin Allah’a inancı sonsuzdur, her şeyin Allah’tan geldiğine inanıyoruz ama buna karşın tedirginlik içindeyiz” dedi.

Önlemler aldıklarını ama buna rağmen vaka artışının yüzde yüzün üzerine çıktığını dile getiren Gökhan Açık Fikirli ise bir lahza önce bu hastalıktan kurtulmak için dua ettiklerini söyledi.

Son dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin ettiSon dakika haberleri! Hatay'da vaka artışı tedirgin etti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İzzet NAZLI

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir