Son Dakika! HSK, Ankara ve İstanbul Başsavcıları ile birlikte Yargıtay’a 11 yeni aza seçti

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Yargıtay‘a 11 yeni üye seçti. Üyeler aralarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Iri da bulunuyor.

İŞTE 11 YENİ ÜYENİN İSİMLERİ

HSK Genel Kurulu, bugünkü toplantısında anlamsız yer alan Yargıtay üyelikleri için tercih yaptı. Buna tarafından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Akıncı Üssü Davası’nı karara bağlayan Ankara 4. Ağır Cinayet Mahkemesi Başkanı Selfet Giray, eski HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mehmet Beyhan Seçkin, İstanbul Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, dominant Kemal Güngör, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Savcı Mustafa Doğan ve egemen Savaş Şahinbay Yargıtay’ın yeni üyeleri oldu.

Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcıları olan İrfan Fidan ve Yüksel Kocaman, FETÖ davalarında önemli görevler üstlenmişlerdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni korona tedbirleri için sinyali verdi: MecburuzCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni korona tedbirleri için sinyali verdi: MecburuzKafalar yine karışık! Bu hafta sonu kısıtlama var mı, kaçta başlayacak? İşte tüm detaylarKafalar yeniden karmakarışık! Bu hafta sonu kısıtlama var mı, kaçta başlayacak? İşte tüm detaylarBir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdiBir ay içinde gebe bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi

HSK, Yargıtay üyesi olan 4 il başsavcısı ile diğer isimlerin yerine gelecekleri sonradan belirleyecek.

Son Dakika! HSK, Ankara ve İstanbul Başsavcıları ile birlikte Yargıtay'a 11 yeni üye seçti

About admin

Check Also

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor

Meteoroloji hava durumu tahmin raporunda hafta sonu itibarıyla yurdun büyük bir bölümünün yağışlı havanın etkisine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir