Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Tedbirler 78 bin kamerayla peşine düşüp takip ediliyor, vatandaşlar kısıtlamalara riayet ediyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı hafta sonu gün boyu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması dün gece 21.00 itibarı ile başladı, pazartesi sabahı saat 5’e kadar aralıksız devam edecek.

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat‘dan tanımlama geldi. Güvenlik ve Ivedi Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) gerçekleştirilen ‘Sokağa Çıkma Yasakları Genel Değerleme Toplantısı’na katılan Soylu, önce kısıtlama ile ilgili son duruma ilişkin data aldı.

“TOPLAM 20 BİN UYGULAMA NOKTASI VAR”

Buluşma sonunda tanımlama yapan Bakan Asilzade, “Kısıtlamalar çerçevesinde toplam 20 bin 101 başvuru noktamız var. 78 bin 873 kamerayla tedbirler peşine düşüp takip edilmektedir” dedi.

DENETİMLER 78 BİN 873 KAMERA İLE YAPILIYOR

Denetimlerin 78 bin 873 kamera ile takip edildiğini gösteren Aristokrat, elde edilen birincil sonuçlara göre vatandaşların kısıtlamalara riayet ettiğini bildirdi.

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Tedbirler 78 bin kamerayla takip ediliyor, vatandaşlar kısıtlamalara riayet ediyor

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir