Son Dakika: İzmir’de 17 kişinin ölümüne neden olan sahte içkilerin dağıtıcısı gözaltına alındı

İzmir’in Çiğli ilçesinde sahte içkiyle çaba kapsamında bir depoya işlem yaptı. Operasyon kapsamında takriben 5 ton etil içki ele geçirilirken, 1 birey gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin kentte ölümlere niçin olan sahte içkilerin dağıtıcısı olduğu belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, metil içki zehirlenmesi şüphesiyle 9 Ekim’den bu yanlamasına hastaneye başvuranlardan 17’sinin hayatını kaybetmesi üstüne çalışma başlattı. Çalışma zarfında İzmir’in Çiğli ilçesinde bir depoya başat düzenleyen polis ekipleri 5 ton sahte alkol ele geçirirken, İzmir’deki sahte içki ölümlerinde kilit ad olduğu değerlendirilen 1 şahsı gözaltına aldı.

Son Dakika: İzmir'de 17 kişinin ölümüne neden olan sahte içkilerin dağıtıcısı gözaltına alındı

DAĞITIMA ÇIKACAKKEN YAKALANDI

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte alkol ile uğraş kapsamında Çiğli ilçesinde sahte etil alkol dağıtımı yapan bir şüpheliyi saptama etti. Harekete geçen ekipler, H.G. isimli şüpheliyi teknik takibe aldı. Yapılan peşine düşüp takip sonucu şahsın Çiğli ilçesinde bir depoya geldiği belirlendi. Bunun üzerine adrese operasyon düzenleyen ekipler, depoda ve bir araçta 5 litrelik bidonlar halinde 5 ton sahte etil alkol ele geçirdi. Depoda hem fazla sayıda güzel koku, etiket ve bidon kapağı bulundu. Operasyonda ele geçirilen takriben 5 ton etil alkole ve diğer malzemelere el koyuldu.

İzmir’de etil alkolün dağıtımında kilit isim olduğu öğrenilen H.G. isimli kesin olmayan de ekipler kadar gözaltına alındı. H.G.’nin etil alkol bulunan araçla dağılım yaptığı öğrenildi.

Son Dakika: İzmir'de 17 kişinin ölümüne neden olan sahte içkilerin dağıtıcısı gözaltına alındı

12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir’de 9 Ekim’de sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen 18 kişi kentteki hastanelere başvurmuş, hastaneye kaldırılanlardan 17 kişi yaşamını yitirmişti.

Yürütülen soruşturma dahilinde 5 meslek yeri, 1 ambar ve 1 ikamete operasyon düzenlenmiş, 12 değişken gözaltına alınmıştı.

33 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yana, Kırıkkale’de 7, İzmir’de 17 kişinin sahte içkiden ölmesi sonrası Mersin, İstanbul, Muğla ve Aydın’dan zehirlenme haberleri geldi. Mersin’de 5, İstanbul’da 1, Muğla’da 2, Aydın’da 1 birey öldü. Cuma gününden bu yana Kırıkkale, İzmir, Mersin, İstanbul, Muğla ve Aydın’da sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 33’e yükseldi.

Son Dakika: İzmir'de 17 kişinin ölümüne neden olan sahte içkilerin dağıtıcısı gözaltına alındıSon Dakika: İzmir'de 17 kişinin ölümüne neden olan sahte içkilerin dağıtıcısı gözaltına alındı

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir