Son Dakika! Kılıçdaroğlu’ndan Albayrak’ın istifa paylaşımıyla ilgili ilk açıklama: Bir devlet kriziyle karşısında karşıyayız

Dün akşam Bakan Albayrak’ın Instagram hesabından istifa ettiğine yönelik paylaşım yapıldı. Albayrak’ın paylaşımında “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık durumu sorunlarım nedeniyle bundan böyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte bundan böyle zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmalkârlık ettiğim ve bana desteğini hiçbir süre esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadeleri kullanıldı.

Bakanın istifa paylaşımı az önce devlete ait bir kaynaktan onaylama edilmese deSaadet Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu ile görüşmesi sonrasında karşılıklı basın toplantısı düzenleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin görüşlerini paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Bir devlet kriziyle aleyhinde karşıyayız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Dertli olduğumu açıklama edeyim. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları hepimiz biliyoruz. Idareli olarak sıkıntılarımız herkesin evinde görülebiliyor. Şu fazla önemli; böyle bir tabloda ekonomiden, hazineden, merkez bankasından sorumlu olan bir bakanın bu şekilde istifası bizim Cumhuriyetimizde bir ilk.

“NEDEN TOPLUM BİLGİLENDİRİLMİYOR?”

Bir devlet kriziyle karşı karşıyayız. Tanımlama yapılmıyor. Neden? Toplum bilgilendirilmiyor. Niçin? İstifa kabul edildi mi, edilmedi mi? O da belirli değil. İstifa eden niçin çıkıp düşüncelerini açıklama etmiyor? Türkiye Cumhuriyeti devleti bir aile şirketi midir?”

Ayrıntılar geliyor…

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir