Son Dakika: Koronavirüs tedavisi görebilen ABD Başkanı Donald Trump, taburcu oldu

Yeni müşteri koronavirüs testi fazla meydana çıkan ve 3 gün önce tedavisi için hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump, bugün taburcu olacağını açıkladı. Walter Reed Askeri Tıp Merkezi‘ne götürülen Trump, önlem amaçlı olarak birkaç gün burada kaldı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bugün taburcu olacağını duyurdu. Trump, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“KORONAVİRÜSTEN KORKMAYIN”

“Bugün Walter Reed Tıp Merkezi’nden ayrılacağım. Doğrusu iyi hissediyorum! Kovid’den korkmayın. Hayatınıza hükmetmesine izin vermeyin. Trump Yönetimi aşağıda doğrusu fantastik ilaçlar ve bilgiler geliştirdik. 20 yıl öncesinden daha iyi hissediyorum!”

Son Dakika: Koronavirüs tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, taburcu oluyor

TRUMP VE EŞİ KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

ABD Başkanı Trump, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu gece First Lady ve benim Kovid-19 testimiz artı çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada da Trump’ın doktoru Sean Conley’nin laf konusu testlerle ilgili devlete ait açıklaması paylaşılmıştı. Açıklamada, Trump ile eşi Melania Trump’ın son yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisine yer verilirken, “derhal ayrıca Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar.” ifadelerine yer verilmişti.

Trump, kısa vakit önce danışmanlarından Hope Hicks’in Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının arkasında kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı. Trump’ın yakın danışmanlarından Hicks, son dönemde ABD Başkanı’nın birçok seçim gezisinde yanına bulunan isimlerden biriydi.

Son Dakika: Koronavirüs tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, taburcu oldu

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir