Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış çağırmak bir defa vatana ihanettir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, davetli olduğu bir televizyon programında TSK için “Devletin ordusu Katar‘a satılmış” ifadesini kullanan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır‘a sosyal ağ hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla karşı çıktı.

“AÇIKÇA ORDUYA HAKARET ETTİ”

CHP’li Ali Mahir Başarır’ın Türk ordusuna alenen hakaret ettiğini ve Katar’a satıldığını dobra dobra ifade ettiğini belirten Bahçeli, “Bu programda kimin ne söylediği, nasıl bir duruş gösterdiği bilinmektedir. Moderatör, Türk ordusuna ‘Satılmış’ diyen işbirlikçi CHP’liye beklenen itirazı yapamamış, kuvvetsiz ifadelerle durumu geçiştirmiştir. Hatta çarpıcı bir açıklama diyerek tartışmaya istikamet çizmiştir” dedi.

“TSK’YA SATILMIŞ ÇAĞIRMAK VATANA İHANETTİR”

“Orduya satılmış aramak bir defa vatana ihanettir” diyen MHP lideri, “Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, açıklama özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur” ifadelerini kullandı.

“ORDUYA HAKARETLER SIRALANIRKEN SES ÇIKARMADILAR”

Bahçeli, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“CHP milletvekili kadar orduya düşmanlık yapıldığı lahza ve esnada programa derhal ara verilebilirdi, moderatör göre muhatap şahıstan özür dilemesi ısrarla, inatla ve sabırla istenebilirdi. Fakat olmadı, yapılmadı, buna tenezzül bile edilmedi.

Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir

Orduya hakaretler bir bir sıralanırken çıtını çıkarmayan şarlatanlar, RTÜK kararından daha sonra adeta karalar bağlamışlar, ağıtlar yakmışlar, özgürlük cambazlığı sahnelemeye başlamışlardır. RTÜK kararına hürmet duyulmalıdır. Elbet üstteki kurulun kararına karşısında adalet yolu açıktır.

“ORDUYA SATILMIŞ DİYENİ KONUŞMAK YERİNE RTÜK’E SALDIRIYORLAR”

Pek bir noktaya gelindi ki, tek suçlu, tek kusurlu, tek günahkâr RTÜK gibi takdim, tahsis ve teşhir edildi. Bu bir zihin tutulmasıdır. Bu faşist bir dayatmadır. Bu namert bir tertiptir. Orduya satılmış diyeni konuşan değil, ama RTÜK’e saldırgan böylece çok! Eğrilik işte buradadır.

Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir

Zannederseniz basın ve haber alma özgürlüğünün güvenlik duvarları mahvolmuş, benzeri ülkemiz karanlık bir çıkmaza hapsolmuş, reform umutları çuvallamıştır. Orduya satılmış diyenleri görmeyen; bu şerefsizliğe itiraz etmeyen bana göre ne hukuktan ne de milli haysiyetten bahsetsin.

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SERT TEPKİ

Bir konunun yalnızca bir tarafını görmek ya da göstermek, hiçbir şey görmemek, görememektir. Kahraman Türk ordusuna satılmış diyenlerin rezaleti ortalık yerde duruyorken, serbest gitti gidiyor çığlıkları atanlar Türkiye’nin karşında mevzilenmiş iç işgal ve zillet cephesidir.

Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir

CHP Genel Başkanı’nın orduya hakareti görmezden gelip müstevli postacısı milletvekilini savunması, kiralık kalem sahiplerinin RTÜK Kararı’nı ‘Tek seslilik, demokrasi ayıbı, sopa gösterilmesi, reform inancını sarstı, hakaret’ gibi ifadelerle eleştirmeleri zalimlerin fermanıdır.

Onurlu ve kahraman Türk ordusuna satılmış diyenleri unutmayacağız, bu iğrençliğe paravanlık ve payandalık yapanları unutturmayacağız. Demokrasinin ardına saklanıp Türkiye’yi devirmeye azmetmiş kan içici kenelere, önemle açıklama ediyorum fakat, müsaade etmeyeceğiz. Bu hesabı soracağız.”

Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir