Son Dakika: Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde meydana gelen vasıta kazasında 2 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak‘ın kuzeyi Pençe- Kaplan Harekat bölgesinde meydana gelen vasıta kazasında,Personel Yarbay Rasim Sayın ve Ulaştırma Bilirkişi Çavuş Mehmet Sinan Kılıç’ın şehit olduğunu 1 askerin ise yaralandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Irak kuzeyi Pençe- Kaplan bölgesinde, 18 Kasım 2020 tarihinde meydana gelen araç kazasında, 1 kahraman tabanca arkadaşımız olay uygun şehit olmuş, 2 kahraman tabanca arkadaşımız yaralanmış ve anında hastaneye sevk edilmiştir. Hastaneye sevk edilen 1 kahraman silah arkadaşımız daha yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur” denildi.

Açıklamada, şehitlere Allah’tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletine baş sağlığı dilekleri iletilirken, zarar görmüş asker için de acele şifa dileğinde bulunuldu.

IRAK ŞEHİTLERİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Irak’ın kuzeyinde ‘Pençe-Kaplan’ Harekat bölgesinde meydana gelen araç kazasında şehit olan, Personel Yarbay Rasim Sayın ve Ulaştırma Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç için Şırnak’ta 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda merasim düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Tunahan Efendioğlu, 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İdris Acartürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ile şehitlerin tabanca arkadaşları katıldı. Şehitlerin Türk bayraklarına sarılı naaşları katafalka konuldu. Saygı duruşunun gerisinde şehitlerin öz geçmişleri okundu ve dua edildi. Helallik alınmasının gerisinde tabanca arkadaşlarının omuzlarında helikoptere konulan şehit Sayın’ın naaşı Kırklareli’ne, Kılıç’ın naaşı ise Şanlıurfa’ya gönderildi.

Son Dakika: Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde meydana gelen araç kazasında 2 askerimiz şehit oldu

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir