Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor

Hafta başından beri yükselişine ara vermeye dolar ve euro, rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Dün 8,32 ile rekor kıran dolar, bugün 8,33 seviyesini görerek rekor tazeledi. Kur, saat 16.55 itibarıyla 8,32’den operasyon görüyor.

EURODAN YENİ REKOR GELDİ

Dolarla birlikte yükselişini sürdüren eurodan ise yeni rekor geldi. 9,78 seviyesini gören euro bütün zamanların en yüksek seviyesini fark etti. Kur şu sıralar 9,74’ten operasyon görüyor.

PİYASALAR GÜNDEME ODAKLANDI

Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olgu sayılarındaki artma ve bu kapsamda gündeme gelen sıkı tedbirlerin varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ettiğini belirterek, ABD’de özendirme paketi belirsizliğinin de risk algısını artırdığını söyledi. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yurt içinde piyasaların kapalı olduğunu anımsatan analistler, yurt dıştan Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz kararı ve ABD’de artış ilk önce elde etmek yoğun bilgi gündeminin takip edileceğini bildirdi.

AKTÜEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir