Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belirli oldu

Millî Eğitim Bakanlığı, yüz yüze ve uzaktan eğitimde derece derece geçiş planı doğrultusunda 2 Kasım 2020 Pazartesi günü itibarıyla başlayacak üçüncü aşamanın başvuru formu programının detaylarını 81 ile gönderilen yazıyla paylaştı.

Koronavirüs tedbirleri zarfında aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçişler devam ediyor.

2020-2021 eğitim öğretim döneminde ilk etapta mektep öncesi ve 1. sınıflara ilave olarak 2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5. ve 9. sınıflarda başlayacak yüz yüze eğitim programının detaylarını 81 ile gönderdiği yazıyla paylaştı.

5. SINIFLARDA HAFTADA 2 GÜN 12 DERS

Buna göre; resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

DERSLER 30 DAKİKA, TENEFFÜS 10 DAKİKA

Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

Ortaokul 5. sınıflarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Etik Bilgisi dersleri; imam hatip ortaokul 5. sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Tanıdık Olmayan Dil, Din Kültürü ve Etik Bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim aracılığıyla işlenecek.

9. sınıf öğrencileri de haftalık ders çizelgelerinde gösterilen iki taraflı, seçmeli ve meslekî derslerin tümünden sorumluluk sahibi olduklarından nedeniyle okul yönetimince belirlenen derslerin yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dıştan kalan derslerin ise uzakta eğitim yoluyla tamamlamaları gerekiyor.

VELİ ONAYIYLA İSTEMEYEN GİTMEYECEK

Yüz yüze eğitim dıştan kalan bütün dersler uzakta eğitim yoluyla tamamlanacak, öğrencilerin uzak eğitim yoluyla desteklenmelerine karşın tedbirler okul yönetimlerince alınacak.

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak fakat velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecek. Öğrenciler devam ettiği sınıfın müfredatından sorumluluk sahibi olacak ve tüm konu ve kazanımlardan yapılacak ölçme ve değerlendirmelere katılacaklar.

Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belli oldu

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir