Son Dakika | Zonguldak’ta ‘uçak düştü’ ihbarı ekipleri harekete geçirdi

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde, ‘uçak düştü’ ihbarı yapıldı. İhbar üzerine ekiplerin harekete geçtiğini bildiren Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Orman Genel Müdürlüğü’ne ait uçağın denizden su aldığını söyleyerek, negatif bir şart olmadığını kaydetti.

Ereğli ve Alaplı ilçesi liman ve kıyıya yakın bölgede bir uçağın hain uçuş yaptığını görenler huzursuzluk yaşadı. Uçağın denize yaklaştığını görenler 112 Acele hattını arayarak, uçağın düştüğü yönünde ihbarda bulundu. İhbar üzerine yapılan araştırmada uçağın Orman Alan Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme uçağı olduğu saptandı. Denizden su alan uçak, Karabük’teki orman yangınına müdahale için her yerde havalandı.

‘OLUMSUZ BİR ŞART YOK’Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, ihbarın hatalı anlaşılmadan kaynaklandığını ifade ederek, “İhbar üstüne ekipler çalışma yaptı. Uçak, yangına müdahale için denizden su almış. Bu şart da hatalı anlaşılmış. Olumsuz bir koşul yok” dedi.
Son Dakika | Zonguldak'ta 'uçak düştü' ihbarı ekipleri harekete geçirdi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sinan KABATEPE

About admin

Check Also

Hindistan'da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan’da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan devlet televizyonu NDTV’nin haberine göre, “Dünyanın en büyük aşı üreticisi’ olarak tanımlanan Serum Institute’deki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir