Süleyman Soylu’dan HDP’li vekillere fazla ağır sözler: Haysiyetsizler

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken yaptığı tavır esnasında HDP’lilere çok sert sözler sarf etti.

Süleyman Asilzade, PKK‘nın katlettiği sivillerin fotoğraflarını göstererek “Sizin eksik buçuk haysiyetiniz olsa siviller için başsağlığı dilersiniz. Haysiyetsizler, haysiyetsizler, haysiyetsizler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz” diyerek HDP’lilere ağır ifadelerde yüklendi.

BATASUNA VE ALTINŞAFAK HATIRLATMASI

TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2021 yılı bütçesi üstünde konuşan Bakan Asilzade, kısaca şunları söyledi:

“Teröristin adını cadde ve sokaklara veren, arkadaki odadaki Kandilin müfettişlerinden direktifler alanlara göz yummuyoruz artık. İspanya Batasuna’ya ne yaptıysa biz onu yapıyoruz. Terörizme yardım verenler kınamayanlar dinleyin, Batasuna avukatları AİHM’e itiraz edince net bir karar verdiler. ‘Karar doğrudur, sözleşmeye tutarsız değildir’ dediler. İtalya’da olan biten bizdekinin aynısıydı. Ne dünyadan ne muhalefetten kimsenin gıkı çıkmadı. Yunanistan’da Altınşafak Partisi’ne yapılandan bambaşka bir muamele yapmıyoruz, teröriste terörist diyoruz, destekçisine de terörist diyoruz. İmralı’daki devrik terörist başına da terörist diyoruz. Edirne’deki Demirtaş’a da Karayılan’a, Duran Kalkan’a da terörist diyoruz. Biz içeride olan biten her şeyin farkındayız. Sabah beri konuşmaları dinliyorum hiç Demirtaş’ın adı geçmiyor, ne oldu Demirtaş’ı açığa mı aldınız ne oldu.

“YENİ PARTİLERDEN PKK’YA DEVA OLMAZ”

Nereden zuhur ettiği muhakkak olmayan yeni partilerin size yaranma çalışmaları bize sökmez, onlardan PKK’ya ne derman olur ne de gelecek olur. Sizin az buçuk haysiyetiniz olsa şu siviller için bir gün başsağlığı dilerdiniz. Haysiyetsizler, haysiyetsizler, haysiyetsizler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz. Bunlar emekçi, emekçi, PKK’nın kölesi olmuşsunuz.

Kürtlerde Alevilerde bu ülkenin çimentosudur. (Eline çocuk teröristlerin görselini alarak) Çocuk terörist bunlar, bunların kim olduğunu biliyor musunuz, bunlar sizin burada PKK’nın annelerin evlatlarını kaçırıp ellerine tabanca verdiği çocuklar. 14-15 yaşında bu çocuklar. Yalandan Müslümanlıktan bahsediyorsunuz.

“PKK KADINLARA TECAVÜZ ETTİ”

PKK terör örgütü köylere gitti kocalarını evlerden çıkardı kadınlara tecavüz etti. Alçaklar. Bundan Böyle belediyeler devlete çalışıyor. Oh, paralar PKK’ya gitmiyor millete gidiyor oh. Not alın kayyumdan aldığımız belediyelerin tümü hapis cezası aldı bu da size kapak olsun.

“TERÖRİSTLERE SÜRPRİZİMİZ VAR”

50 yıldır teröristler bu milletin kanını emdiler bunlar da siyasetini yaptılar. Bu kış terör örgütünü mağaralarında yalnız bırakmayacağız, onlara sürprizimiz var, onlara ecel teri döktüreceğiz.

“DEVLETİN OMURGASI AYAKTA DİMDİK DURMAKTADIR”

FETÖ bir istihbarat örgütüdür, terör örgütüdür. Geldiler kafamıza bastılar lakin devletin içindeki omurganın sağlamlığı bize baştan bir devlet kurdurdu. FETÖ, Türkiye Cumhuriyetinin omurgasını içinden olmak istedi, yapmak istedikleri Balkanlarda, Müslüman devletlerde budur. Yapmak istedikleri ülkeleri ABD’ye peşkeş çekmektir. Bunu beceremediler. Devletin omurgası ayakta dimdik durmaktadır.

KIZIL ELMA VURGUSU

Bugün kendi mühendislerimiz ile kendi İHA’larımızı SİHA’larımızı yapan duruma geldik. Türkiye bugün Allaha hamdolsun milyonlarca insanı ile bölgesindeki milyonlarca kalp ile birlikte Kızıl Elmaya içten gidiyor. Türkiye’nin yapacak fazla işi var Cumhurbaşkanımız liderliğinde cumhur ittifakının yapacak fazla işi var, Allah bizi milletimize mahcup etmesini.”

Süleyman Soylu'dan HDP'li vekillere çok ağır sözler: Haysiyetsizler

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir