Süratli katilden ağlayarak savunma: Öldürecek olsam borçlularımı öldürürdüm

ORDU ve Samsun‘da 12 kişiyi öldürdüğü bahis edilen çabuk katil Mehmet Ali Çayıroğlu (46), Sabri Güneş (68), oğlu Hasan Güneş (53) ve gelini Zahide Güneş’in (59) öldürülmeleriyle ilgili görülen davanın duruşmasında ağlayarak, “Birilerini öldürmek istesem borçlu olduğum kişileri öldürürdüm” dedi.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde şarküteri işleten Mehmet Ali Çayıroğlu, 2018 yılında 2 bambaşka gasp olayının ardından yakalanıp, gözaltına alındı. Ordu ve Samsun’da 12 kişinin ölümüyle bağlantısı olduğu ortaya çıkan Çayıroğlu tutuklandı. Genişletilen soruşturmada Mehmet Ali Çayıroğlu’nun 19 Ocak 2018 günü cezaevinden çıktığı, birincil cinayeti 10 Şubat 2018’de işlediği saptandı. Çok sayıda suçtan sabıkalı olan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun 12 kişiyi yangın çıkararak, silahla veya zehirleyerek öldürdüğü belirlendi.

AKKUŞ İLÇESİNDEKİ 8 CİNAYET DOSYASI ÜNYE’YE GÖNDERİLDİOrdu’nun Akkuş ve Ünye ilçelerinde işlenen 9 cinayetle ilgili soruşturma Akkuş Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapıldı. 8 canice ile ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi yer alan Ünye Adliyesi’ne yolladı. Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı da Mehmet Ali Çayıroğlu hakkında ‘yangın dışlamak suretiyle eziyet çektirerek kasten öldürmek’, ‘gasp’ ve ‘yağma’ suçlarından 8 defa ağırlaştırılmış müebbet ile 60 yıla dek hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Tamamı 2018 yılında işlenen 8 cinayetle ilgili hazırlanan iddianame, Ünye Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

‘BEN KİMSEYİ ÖLDÜRMEDİM’8 ceza aralarında yer alan Hasan Güneş, oğlu Sabri Güneş ve gelini Zahide Güneş’in öldürülmeleriyle ilgili Çayıroğlu hakkında ‘gece vakti yağma, yangın, sel, daldırma, yıkım, nükleer, biyolojik, kimyasal tabanca kullanarak öldürme’ suçundan 3 kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen dava bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ T Tipi Kapalı Suç Oluşturan İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile katılan Mehmet Ali Çayıroğlu, mahkeme başkanının “Söylemek istediğin bir şey var mı?” sorusu üzerine gözyaşları içinde, “Ben kimseyi öldürmedim. Ben böyle bir insan değilim. Birilerini öldürmek istesem borçlu olduğum kişileri öldürürdüm. Benim Samsun’da 365 bin lira borcum var. Bazı şahit ifadelerinde çelişkiler var. Bu tanıkların yeniden dinlenilmesini istiyorum. Maktullere yönelik herhangi bir eylemim olmadı. bu nedenle beraatimi istek ediyorum” dedi. Mahkeme, katil zanlısı Çayıroğlu’nun yazılı olarak talep ettiği tanıkların dinlenmesine karar verilerek 12 Ocak 2021 tarihine ertelendi.4 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLMESİYLE İLGİLİ SORUŞTURMALAR DEVAM EDİYORMehmet Ali Çayıroğlu hakkında Samsun’un Terme ilçesine ast Özyurt köyünde, 10 Şubat 2018’de, Sevim Semiz (80), engelli kızları Emine Semiz (50) ve Havva Gülen’in (60) gece yarısı evlerinde meydana çıkan yangında hayatlarını kaybetmesiyle ilgili yürütülen soruşturma halen Terme Cumhuriyet Savcılığı göre yürütülüyor.Ordu’nun Akkuş ilçesine alt Doğyolu Mahallesi’nde yaşamış ve kaybolduktan 1 hafta sonra cansız bedeni ormandaki nehir yatağında bulunan Şeker Köseoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili soruşturma ise cinayette kullanılan kabahat aletinin muhakkak tespiti yapılamaması sebebiyle Akkuş Cumhuriyet Savcılığı’nca devam ediyor.ÇAYIROĞLU’NUN İŞLEDİĞİ İDDİA EDİLEN CİNAYETLER ŞUNLAR;24 Şubat 2018: Ordu’nun Ünye ilçesine tabi Yüceler Mahallesi’nde, Nuri- Lütfiye Usluoğlu çifti, gece yarısı evlerine yanarak can verdi. Çayıroğlu ile çiftin daha önceki telefon görüşmeleri ortaya çıktı.13 Temmuz 2018: Ordu’nun Üçyol mevkisinde Hasan Bayram, evinde gaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. Bayram’ın bir takım bireysel eşyaları, Çayıroğlu’nun evinde bulundu.22 Temmuz 2018: Ordu’nun Akkuş ilçesine yan Ortabölme Mahallesi’nde, evde gece çıkan yangında Sabri Güneş, oğlu Hasan Güneş ve gelini Zahide Güneş hayatını kaybetti. Sabri Güneş’le Mehmet Ali Çayıroğlu’nun daha önce alış veriş için mülâkat yaptığı ortaya çıktı.31 Temmuz 2018: Ordu’nun Akkuş ilçesine tabi Karaçal Mahallesi’nde, Senai- Ümit Türedi çifti, mutfak tüpünden sızan gazdan zehirlendi. Ölen çifte ait cep telefonu ve kurusıkı tabanca, Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde ele geçirildi.DEVAM EDEN SORUŞTURMALARSamsun’un Terme ilçesine bağlı Özyurt köyünde, 10 Şubat 2018’de, Sevim Semiz (80), engelli kızları Emine Semiz (50) ve Havva Gülen’in (60), gece yarısı evlerinde çıkan yangında hayatlarını kaybetmesiyle ilgili soruşturma Terme Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılıyor.

Ordu’nun Akkuş ilçesine bağlı Doğyolu Mahallesi’nde yaşamış ve kaybolduktan 1 hafta sonra cansız bedeni ormandaki dere yatağında bulunan Şeker Köseoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili soruşturma ise cinayette kullanılan kabahat aletinin kesin tespiti yapılamaması nedeniyle halen Akkuş Cumhuriyet Savcılığı’nca sürdürülüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Mustafa KIRLAK

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir