Tabelada sadece ‘Van’ yazısı kaldı

Tabelada sadece ‘Van‘ yazısı kaldı

Van’da kent girişi tabelaları tekrar düzenlendi

VAN – Van’da Karayolları 11. Alan Müdürlüğü büyük kasaba genelinde şehir girişindeki tabelada rakım ve nüfus yazısını kaldırdı.

Karayolları Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye İstatistik Kurumu‘nun verileriyle nüfusun değişmesinin ardından ülke geneli şehirlerdeki giriş çıkışlarda bulunan tabelaları tekrar düzenledi. Yeni kararla birlikte yapılan masrafı ortadan uyandırmak için hazırlanan yeni gerçekte Van büyük kasaba antre noktalarında bulunan tabelalardan nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı.

Kentin girişindeki tüm tabelalar değişti

Van-Gevaş, Van-Erciş, Van-Gürpınar ve Van-Özalp yolu üstünde bulunan tabelalar yeni düzenlemeye tarafından hazırlandı. Tabelada daha önce bulunan nüfus ve rakım bilgileri kaldırılırken, sadece ‘Van’ yazısı kaldı. Kent tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerinin kaldırılması sosyal medyada da merak konusu olurken, kullanıcılar yeni düzenlenen tabela fotoğraflarını paylaşıyor.

Tabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldıTabelada sadece 'Van' yazısı kaldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / YILMAZ SÖNMEZ

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir