Tamir için bırakılan koltuktan 10 bin TL’lik altın çıktı

ERZİNCAN’da döşemecilik yapan Murat Asilzade (40), tamir için getirilen koltukta, döşemelerin aralarında 10 bin TL bedel altın buldu. Altınları sahibine teslim eden Soylu, insanların unutkanlığı sebebiyle bu gibi durumlarla karşılaştıklarını belirterek; “Sorumlu davranmamız gerekiyor, insani olarak yapmamız gereken bir şey ve bize ait olmadığı için sahibine teslim ediyoruz” dedi.

Merkez Çarşısı’nda 28 yıldır koltuk ve sandalyelerin tamirini gerçekleştiren Murat Soylu’ya hoca emeklisi bir müşterisi tamir için koltuklarını getirdi. Soylu, koltuğu gidermek için açtığında döşemelerin arasından çeyrek, yarım elde etmek üzere altın çıkmaya başlayınca şaşırdı. Müşterisine ulaşan esnaf aynı gün çıkan altınları sahibine teslim etti. Koltuğu tamir etmeye sürekli Murat Soylu, mobilyanın diğer bölümlerinden de altın çıktığını ayrım edince, her yerini aradı. Soylu, toplamda 10 bin TL değer altını müşterisine teslim etti. Ihtiyar kadın, misal davranışından nedeniyle Asilzade’ya teşekkür etti.

Iş hayatında bu gibi unutkanlıklarla başlıca karşılaştığını ifade eden Murat Soylu; “Ev hanımları önlem için bu stil şeyler yapıyorlar, başlıca karşılaşmış olduğumuz bir şey, ast bulduğumuz süre sahibine teslim ediyoruz. Çünkü bizim olmayan bir şeyi müşterimize geri vermek zorundayız” diye konuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıSokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıYakalanmasalar bize bunu yedireceklerdi! Sağlığımızı hiçe sayan firma hak ettiğini bulduYakalanmasalar bize bunu yedireceklerdi! Sağlığımızı hiçe sayan firma yargı ettiğini bulduVaka sayısı rekor kırıyor! Bilim Kurulu üyesi, hastanelerle ilgili acı gerçeği anlattıVaka sayısı rekor kırıyor! Bilim Kurulu üyesi, hastanelerle ilgili acı gerçeği anlattı

UNUTKAN MÜŞTERİLERİMİZE HEDİYE GİBİ OLUYOR

Unutulan eşyaların teslim edilmesinin ırk tarafından keyifle karşılandığını bildiren Soylu, şunları söyledi:

“Sonuçta bir armağan gibi oluyor insanlara, iade edince müşterinin bize olan güveni artıyor. Aralıksız olunca da müşterilerimiz sürekli bize sanatçı tekrar buldun mu? diğer koltuğa da bak gibi söylemlerde bulunuyorlar. Piyango çıkmış gibi oluyor. Fakat bu gibi durumlarda tamire veya satmak öncesi bu gibi eşyalar mutlaka teftiş edilmeli.”

Tamir için bırakılan koltuktan 10 bin TL'lik altın çıktıTamir için bırakılan koltuktan 10 bin TL'lik altın çıktıTamir için bırakılan koltuktan 10 bin TL'lik altın çıktıTamir için bırakılan koltuktan 10 bin TL'lik altın çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Coşkun MENEK

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir