Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘çürük meyvelerden meyve suyu’ görüntülerine analiz başlattı

Türkiye hemen şimdi süt birleştirme merkezindeki süt banyosu görüntülerini unutmamışken bir skandal daha patlak vermişti. Sosyal medyada yayılan ve henüz nerede çekildiği bilinmeyen ‘çürük meyvelerden meyve suyu’ görüntüsü büyük tepki çekti. Bu görüntülerin arkasından Tarım ve Orman Bakanlığı, laf konusu video ile ilgili analiz başlattı.

ÇÜRÜK VE KÜFLENEN ELMALARDAN MEYVE SUYU YAPIYORLAR

Konya’da süt kazanında süt banyosu skandalı konuşulurken şimdi de TikTok üzerinden paylaşılan yeni bir video sosyal medyada tepki çekti. Hemen Şimdi nerede çekildiği meçhul görüntülerde güya çürük, ezilmiş, hatta küflenen elmalar meyve suyu yapıldığı görüldü.

“MİLLET NE İÇTİĞİNİ GÖRSÜN”

Görüntülerde bulunan diyalogda, kayıt altına bölge kişiye arka kişinin ‘Onu çekme’ dediği, karşılığında ise, ‘Vallahi çekeceğim ağabey. Halk Müziği ne içtiğini görsün’ yanıtını aldığı duyuluyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 'çürük meyvelerden meyve suyu' görüntülerine inceleme başlattı

AHALI SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN UYGULAMALARA MÜSAADE EDİLMEYECEK

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, millet sağlığını tehlikeye atacak hiçbir uygulamaya bugüne değin olduğu gibi bundan daha sonra da kesinlikle müsaade edilmeyeceği belirtilerek, şu ifadeye yer verildi:”Bir Takım sosyal ağ hesaplarında çürük elmaların toplanıp meyve suyu yapılacağına dair iddiaların yer aldığı bir görüntünün paylaşılması üzerine ekiplerimiz konuyla ilgili hemencecik çözümleme başlatmıştır. Yiyecek ile ilgili her türlü şikayeti Alo 174 Yiyecek Hattı veya 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’na yönlendirebilirsiniz.”

Tarım ve Orman Bakanlığı, 'çürük meyvelerden meyve suyu' görüntülerine inceleme başlattı Tarım ve Orman Bakanlığı, 'çürük meyvelerden meyve suyu' görüntülerine inceleme başlattıTarım ve Orman Bakanlığı, 'çürük meyvelerden meyve suyu' görüntülerine inceleme başlattı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Cüneyt Kemal Özkök

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir